„Doręczyciel” świetnych wyników

Ponad 6,5 mln osób przy ponad 47% udziałach w rynku (dane wg AGB), obejrzało w niedzielne popołudnie 1 marca 2009 roku pierwszy odcinek nowego serialu „Doręczyciel” w reżyserii Macieja Wojtyszki z Arturem Barcisiem w roli tytułowej. Serial osiągnął też doskonałe wyniki w grupie młodych widzów: „Doręczyciela” wybrało ponad 2 miliony widzów przy 42% udziałach. Świetny wynik świadczy o tym, że widzowie kochają ciepłe, optymistyczne, ale też refleksyjne opowieści, a taka właśnie jest najnowsza produkcja Studia A specjalizującego się w produkcji seriali telewizyjnych i należącego w 75% do ATM Grupy.
Tytułowy Doręczyciel – to lekko upośledzony mężczyzna, który, po śmierci matki, dzięki pomocy przyjaciół zaczyna nowe samodzielne życie. Początkowo zagubiony w rzeczywistości, z czasem zaczyna funkcjonować całkiem sprawnie, a jego szczere spojrzenie na świat ma zaskakującą moc uzdrawiania ludzkich serc.
Entuzjazm Janka jest zaraźliwy. Jego zdolność słuchania, dobroć, chęć niesienia pomocy oraz ciekawość nowych ludzi są wyjątkowe. Niestety, dziecięca naiwność i prawdomówność wpędza go też w konkretne problemy.
Grający główną rolę Artur Barciś do roli przygotowywał się ponad dwa lata. „Już na etapie czytania scenariusza intuicyjnie wiedziałem jak mam zagrać tę postać – prawie normalnego człowieka. A ponieważ prawie jak wiadomo robi wielką różnicę, zależało mi na tym, aby ta różnica nie była zbyt duża. Swoją postać złożyłem z wielu ludzi, których spotkałem w życiu, nie wzorując się na nikim konkretnym” – powiedział aktor.
Oprócz, grającego główną rolę Artura Barcisia, w serialu zagrała plejada gwiazd – Anna Dymna, Jan Machulski, Barbara Kałużna, Radek Pazura, Jacek Lenartowicz, Emilian Kamiński, Jerzy Schejbal, Lucyna Malec i inni. Serial dopełnia znakomita muzyka Jerzego Satanowskiego.
W każdą niedzielę, o godz. 17.20, przez kolejnych 13 tygodni, widzowie będą mieli okazję śledzić perypetie “Doręczyciela” Janka Kaniewskiego. Pierwszy odcinek zakończył się sceną, kiedy Janek, który przyjechał do willi Gradoniów z przesyłką, przez okno oranżerii zauważył leżącą w fotelu – z zamkniętymi oczami starszą kobietę. Przerażony tym widokiem i przekonany, że kobieta nie żyje, wpadł w panikę. Na szczęście okazało się, że żona właściciela firmy kurierskiej tylko śpi, a zobaczywszy twarz Janka za oknem oranżerii, przestraszyła się nie mniej niż on…
Już 8 marca w drugim odcinku wszystko się wyjaśnia, znający się na roślinach Janek pomaga kobiecie przesadzić chryzantemy i proponuje swoją pomoc w hodowli egzotycznych kwiatów. Następnego dnia Janek budzi się w świetnym humorze – są jego urodziny a on ma dostać swoją pierwszą w życiu wypłatę. Wydarzenia tego dnia przebiegają jednak zupełnie inaczej niż sobie wymarzył… Jedyną pociechą Janka jest wróżba z chińskiego ciasteczka – dwukrotnie wylosowana przepowiednia, że w bliskiej przyszłości czeka go ślub…


Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Katarzyna Szafader, Karolina Bałachowicz
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (607) 373 273

Authors

Related posts

Top