„Ekipa” została Regionalnym Półfinalistą Emmy Awards 2008!

Serial typu political fiction „Ekipa” – produkowany przez ATM Grupę i emitowany w Telewizji Polsat – został, jako jedyny program telewizyjny z Polski Regionalnym Półfinalistą nagrody Emmy Awards 2008.
Obok „Ekipy” w kategorii „najlepszy serial” półfinalistami zostało również 7 innych produkcji z Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii, Danii i Brazylii. Oficjalne nominacje do nagrody ogłoszone zostaną 13 października 2008 roku podczas corocznych Międzynarodowych Targów Telewizyjnych MIPCOM w Cannes.

Emmy Awards to amerykańskie nagrody telewizyjne przyznawane m.in. dla najlepszego aktora oraz aktorki, za najlepszy scenariusz czy serial telewizyjny. W każdej z 12 kategorii wyłanianych jest zazwyczaj 8 programów, po 2 z każdego regionu: Azja/Afryka/Środkowy Wschód, Europa, Ameryka Łacińska i kraje angielskojęzyczne. Emmy Awards zwane są również „telewizyjnymi Oskarami” i są najbardziej prestiżowymi nagrodami w dziedzinie produkcji telewizyjnej. Wręczane są przez trzy powiązane ze sobą organizacje: Akademię Sztuk i Nauk Telewizyjnych, Narodową Akademię Sztuk i Nauk Telewizyjnych oraz Międzynarodową Akademię. W tym roku o nominację stara się 95 produkcji z blisko 30 krajów.
„Ogromnie cieszymy się, że nasz serial ma szansę na otrzymanie nominacji do prestiżowej nagrody Emmy. Wybór „Ekipy” jako Regionalnego Półfinalisty jest dla nas potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych przez nas programów i formatów” – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes zarządu ATM Grupa.

„Ekipa” – to współczesny serial typu political fiction, wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland, Magdalenę Łazarkiewicz i Katarzynę Adamik. Główna oś tematyczna fabuły to opowieść o kulisach władzy w Polsce. W centrum uwagi telewidzów znajduje się kancelaria nowego premiera, który chce zmienić rzeczywistość w kraju. Jest przekonany, że można i należy zmieniać świat na lepszy, marzy mu się państwo otwarte na ludzi ze skutecznie działającą administracją.
W serialu zagrali m.in.: Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Krzysztof Stroiński, Marcin Perchuć, Agnieszka Grochowska, Rafał Maćkowiak, Katarzyna Herman, Bogusława Schubert, Marcin Bosak, Marek Kalita, Katarzyna Gniewkowska, Ewa Kutynia, Marek Frąckowiak.

Authors

Related posts

Top