„Jestem Aktywny z Nikonem” – nowy cykl artykułów w serwisie SwiatObrazu.pl

Jak pokazać ruch – zamrozić na zdjęciu czy lepiej uzyskać efekt rozmycia? Zbliżyć się do obiektu, by pokazać szczegóły, czy oddalić się i uchwycić zawodnika w szerszym kadrze? Jaki czas otwarcia migawki ustawić? Jak pokazać emocje – radość z wygranej, płacz, złość…?


Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w nowym cyklu artykułów „Jestem Aktywny z Nikonem”. Internetowy Dziennik o Fotografii i Wideo SwiatObrazu.pl uruchomił serwis specjalny, w którym będą publikowane artykuły dotyczące zasad fotografowania różnych dyscyplin sportu.


Większość osób nie dostrzega w fotografii sportowej żadnych trudności. Jednak w rzeczywistości ten rodzaj fotografii stanowi nie lada wyzwanie dla fotografa. Nie wystarczy bowiem zamrozić w ruchu zawodnika, kibica czy samochodu. Doskonała znajomość ustawień aparatu też nie gwarantuje sukcesu. Przy fotografowaniu sportu niezwykle istotne jest poznanie zasad obowiązujących w danej dyscyplinie, umiejętność uchwycenia na zdjęciu tego, co jest dla niej charakterystyczne i przewidywanie kolejnych ruchów sportowców.


Redaktorzy SwiatObrazu.pl wskazują, na co należy zwrócić szczególną uwagę, czego unikać, jak uzyskać na zdjęciach najciekawsze efekty. Przyglądają się bliżej problemom, z jakimi można się spotkać podczas fotografowania sportu, udzielają cennych wskazówek, pokazują jak przedstawić typowe sytuacje w nietypowy sposób.


Już teraz można zapoznać się z pierwszym artykułem cyklu „Jestem Aktywny z Nikonem”, opisującym golf i polo.

Authors

Related posts

Top