„Klatka B” laureatem konkursu Webstarfestival

Strona internetowa „Klatki B” – serialu internetowego emitowanego od czerwca 2008 na www.tivi.pl – otrzymała nagrodę WebStar Internautów w kategorii Rozrywka w prestiżowym konkursie Webstarfestival. Zwycięski tytuł serwisowi klatkab.tivi.pl przyznali internauci, którzy głosowali smsowo na najlepsze ich zdaniem polskie strony www.

Lista zwycięzców IV edycji Webstarfestival została ogłoszona 9 grudnia 2008 roku. Konkurs promuje najlepsze strony www oraz reklamy internetowe. Przyznawane są w nim nagrody: WebStary dla najlepszych stron www (w 28 kategoriach), WebStary Internautów (w 28 kategoriach) oraz nagroda główna – Grand WebStar dla Najlepszej Strony Roku, a także nagroda specjalna, czyli statuetka dla Człowieka Roku Polskiego Internetu.
„Webstar Internautów dla Klatki B to dla nas szczególne wyróżnienie przede wszystkim dlatego, że decydujący głos w konkursie mają użytkownicy sieci. To właśnie dla nich tworzymy nasze seriale i staramy się, aby nasz serwis wyróżniał się na tle pozostałych – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i kontentu. Serwis Tivi.pl cały czas zyskuje nowych odbiorców i odnotowuje wzrost liczby wejść na stronę, a to dowodzi, że realizowane przez nas formaty wideo cieszą się coraz większą popularnością. Ponadto, Klatka B to sztandarowa produkcja A2 Multimedia, dlatego tym bardziej cieszy nas wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie, jak Webstarfestival” – mówi Marcin Męczkowski, członek zarządu A2 Multimedia, spółki należącej do Agory i ATM Grupy.

Pierwsza seria „Klatki B” szybko okazała się ogromnym sukcesem. Ten bezprecedensowy w polskim internecie projekt przyciąga każdego dnia kilkudziesięciotysięczną publiczność. Bardzo aktywni widzowie dokładnie analizują poszczególne odcinki produkcji – sceny, słowa, pojedyncze klatki i przedmioty. Liczba komentarzy i dyskusji do każdego odcinka osiąga rekordowe, wielotysięczne pułapy. Niezwykły sukces „Klatki B”, która w bardzo krótkim czasie stała się pozycją „kultową” dla szerokiej grupy internautów, skłonił twórców do kontynuowania serialu. Od września 2008 roku kolejne odcinki można oglądać w poniedziałek i czwartek, na www.klatkab.tivi.pl.
Projekt „Klatka B” zrealizował student socjologii, wynajmujący mieszkanie na jednym z blokowisk dużego miasta w Polsce. W trakcie serialu występuje on sporadycznie, widzimy go głównie podczas przesłuchania na policji. Tam bowiem właśnie doprowadziły go „zabawy” z kamerą wśród sąsiadów…

Platforma TiVi.pl wystartowała w grudniu 2007 roku i należy do spółki A2 Multimedia, utworzonej przez Agorę SA i ATM Grupę. W ofercie serwisu znajdują się takie seriale, jak: „Klatka.B”, „Pitu, Pitu”, „Łazienka” czy „Waga”, cieszące się popularnością zwłaszcza wśród młodych internautów. Dzięki dostępnym w serwisie mechanizmom społecznościowym, wokół produkcji TiVi.pl gromadzi się coraz większa społeczność użytkowników, śledzących i komentujących poczynania bohaterów seriali prezentowanych na platformie.

Authors

Related posts

Top