„Ludzie Chudego”- nowy serial Studia A

Już 7 kwietnia 2010 na warszawskiej Pradze ruszają zdjęcia do nowego serialu Studia A – „Ludzie Chudego”. Reżyserem filmu jest Wojciech Adamczyk, a główne role zagrają – Cezary Żak i Piotr Pręgowski. Premierowe 13 odcinków już jesienią wyemituje telewizja Polsat.

„Ludzie Chudego” to kryminalny serial komediowy o grupie niezłych, acz z lekka zakręconych policjantów. Niefortunne zbiegi okoliczności w połączeniu z ich niefrasobliwym zachowaniem powodują więcej problemów niż sami są w stanie rozwiązać.

„To film o trzech muszkieterach z Pragi, którzy w równym stopniu kochają się i wkurzają wzajemnie. Padają sobie w objęcia i przystawiają lufy do głów. Na pewno są gotowi oddać za siebie życie, szczególnie kiedy muszą chronić własne – przed rozwścieczonym szefem komisariatu. Bohaterowie naszego nowego serialu to poświęcający się służbie gliniarze, przychodzący do pracy bez względu na stan zdrowia i okoliczności życiowe. Ich największą – choć nie jedyną wadą jest jednak fakt – że mają notorycznego pecha” – opowiada Dorota Hawliczek, dyrektor Studia A.
Pierwowzorem „Ludzi Chudego” jest hiszpańska produkcja “Los Hombres de Paco”. Serial jest tam emitowany od 2005 roku i od początku cieszy się bardzo dużą popularnością wśród widzów.

W każdym odcinku najnowszej produkcji Studia A, sekcja Chudego uczestniczy w coraz to bardziej absurdalnych i prześmiesznych okolicznościach. Choć z pozoru ich sytuacja wygląda beznadziejnie i za każdym razem zdegradowanie policjantów wydaje się niemal pewne, dzięki pomysłowości i inteligencji udaje im się wyjść cało z opresji. Natomiast widz, trzymający za nich kciuki – bo nie sposób ich nie polubić – może wreszcie po 45 minutach odetchnąć z ulgą.

W przeciwieństwie do standardowych seriali policyjnych ukazujących zawodowy profesjonalizm funkcjonariuszy, bohaterowie w tym serialu spędzają większość czasu ukrywając to, co sami zepsuli. W końcu ile sekcji policyjnych, np. chroniąc ważnego świadka i ratując mu życie, przy okazji powoduje obrażenia jego ciała, w tym kilkukrotne głowy, utratę przytomności oraz zanik pamięci i konieczność noszenia kołnierza ortopedycznego?

Akcja pierwszego odcinka zaczyna się spektakularną wpadką w banku. Po tym wydarzeniu ekipa Chudego zostaje zesłana na posterunek, który nie dość, że znajduje się w jednej z najbardziej kryminogennych dzielnic wielkiego miasta, to jego szefem jest teść Chudego – Lucjan. Wydaje się, że gorzej już być nie może. Wszyscy razem tworzą uroczą, komiczną i bardzo odbiegającą od przeciętnych jednostkę.
Żyjąc w ciągłym strachu przed swoim szefem, Lucjanem, Chudy i jego ludzie, starają się znaleźć sprawę, dzięki której zostaną awansowani i zyskają uznanie. Wątki rodzinne toczą się wokół rodziny Chudego: żony – Loli, szwagierki – Sylwii, córki – Kasi i matki – Teresy.

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Katarzyna Szafader, Karolina Bałachowicz, Katarzyna Jedlińska
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (607) 373 273

Marta Lipecka
Studio A
Tel. (022) 622 24 44, (663) 770 466

Authors

Related posts

Top