„Ojciec Mateusz” w kinach!

Dobra wiadomość dla fanów serialu „Ojciec Mateusz”! Należąca do ATM Grupy spółka Baltmedia wyprodukuje film fabularny na podstawie przygód księdza-detektywa w reżyserii Macieja Dejczera.

Premierę zaplanowano na sezon zimowy 2012/2013. Przygody sympatycznego księdza – który pomaga policji w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych – śledzimy na antenie telewizyjnej Jedynki już od grudnia 2008 roku. Wartka akcja (każdy odcinek dotyczy innej sprawy), w połączeniu z gwiazdorską obsadą (Artur Żmijewski w roli tytułowej, Kinga Preis jako gospodyni Natalia, czy Piotr Polk i Michał Piela grający policjantów) i idyllicznymi zdjęciami Sandomierza przyciągają co tydzień przed telewizory miliony widzów. Sukces „Ojca Mateusza” zainspirował producentów serialu do stworzenia pełnometrażowego filmu fabularnego bazującego na popularnym serialu, ale nie związanego bezpośrednio z dotychczasowymi odcinkami.Pomysł otrzymał wstępną akceptację TVP oraz producentów pierwowzoru i licencjodawców „Ojca Mateusza” – „Don Matteo” – rzymskiej firmy Lux Vide.Artur Żmijewski jako ojciec Mateusz wraz z reżyserem Maciejem Dejczerem. Fot. ATM Grupa S.A.

Rozpoczęliśmy właśnie prace nad scenariuszem filmu kinowego, a zdjęcia do niego planujemy kręcić najwcześniej wiosną 2012 roku. Liczymy, że nasza nowa propozycja spotka się z pozytywnym przyjęciem szerokich rzesz fanów serialu, a już dziś zapraszamy do śledzenia nowych odcinków „Ojca Mateusza”, których emisja w TVP1 rozpocznie się na wiosnę” – mówi Krzysztof Grabowski, producent.

Za produkcję filmu kinowego (podobnie jak i samego serialu) odpowiada – wchodząca w skład ATM Grupy – spółka Baltmedia.

Po materiały zdjęciowe zapraszamy na nasz serwer ftp.
adres: http://ftp.atmgrupa.pl
login: dziennikarz
hasło: atmgrupa

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Monika Wlaźniak, Jadwiga Olech, Edyta Kopeć
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (601) 367-771
Mail: [email protected]


Śledź nas na Fecebook’u

Authors

Related posts

Top