100 najczęściej czytanych artykułów w serwisie SwiatObrazu.pl

W styczniu 2011 roku liczba unikalnych Czytelników SwiatObrazu.pl przekroczyła 300 000. Internauci odwiedzili w tym miesiącu strony serwisu 500 000 razy, czytając ponad 2 200 000 stron. Statystyki te stały się okazją do krótkiego podsumowania aktywności serwisu SwiatObrazu.pl przez ostatnie 12 miesięcy.


Rozszerzenie składu redakcji i zwiększenie zakresu tematycznego publikowanych artykułów, to tylko część tej aktywności. Bardzo dużo uwagi poświęcone zostało rozbudowie działów poradnikowych, wprowadzeniu nowych funkcji do galerii Użytkowników i zwiększeniu liczby testów sprzętu. Serwis zorganizował kilkanaście konkursów, w tym cieszący się wielką popularnością konkurs „Fotoblog roku” (wkrótce uruchomiona zostanie kolejna jego edycja). Warto wspomnieć o prowadzonym od paru miesięcy konkursie-zabawie „Poleć nasz artykuł… i poleć na weekend do Lizbony”, w którym w każdym tygodniu przybywa Czytelników. SwiatObrazu.pl zorganizował również dni otwarte dynamicznie rozwijającej się galerii www.swiataktu.pl. Tradycyjnie serwis był obecny na wielu targach i wystawach.


Rozwija się także dział szkoleń SwiatObrazu.pl. W szkoleniach i warsztatach organizowanych przez redakcję w roku 2010 uczestniczyło ponad 1000 fotografów o różnym poziomie zaawansowania.


Jednak najważniejsze są artykuły publikowane na stronie serwisu. Redakcja przygotowała zestawienie stu najczęściej czytanych artykułów w ostatnich dwunastu miesiącach. Nie jest zaskoczeniem, że 43 z nich stanowią testy, które od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem Czytelników. 21 artykułów z pierwszej setki to teksty poradnikowe. Ciekawy jest również fakt, że na liście, mimo krótkiego czasu ich publikacji, znalazły się w dużej ilości artykuły zawierające fotografie publikowane w cyklu „Daj się ocenić i oceniaj” – jest ich już 9. Można powiedzieć, że praktycznie każda z opublikowanych fotografii znajduje od razu wielu Czytelników, dla których cykl jest okazją nie tylko do komentowania dokonań innych fotografów, ale również poznania opinii innych – zdecydowana większość komentarzy to konstruktywne uwagi, zawierające bardzo duży ładunek wiedzy praktycznej i teoretycznej.


Serwis SwiatObrazu.pl zaprasza do zapoznania się z listą 100 najczęściej czytanych tekstów w ostatnich 12 miesiącach:


Lista 100 najczęściej czytanych artykułów w ostatnich 12 miesiącach

Authors

Related posts

Top