A2 Multimedia rozpoczęła współpracę z firmą Winiary

A2 Multimedia – zajmująca się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez internet w postaci cyfrowej – rozpoczęła współpracę z firmą Winiary w ramach działań product placement na 12 odcinków najnowszego internetowego serialu animowanego „Pitu, Pitu”. Jest to jedyny w Polsce tak znaczący projekt obejmujący kampanię promocyjną za pośrednictwem produkcji emitowanej w sieci. Pierwsze efekty można już oglądać w serwisie www.pitupitu.tivi.pl.

Współpraca z firmą Winiary obejmuje promocję produktów instant „Danie w 5 minut” w pierwszych 12 odcinkach produkcji „Pitu Pitu” oraz akcję reklamową w serwisie www.tivi.pl.
„Pitu Pitu” to serial animowany oparty na pomysłowych dialogach pary bohaterów. Ich rozmowy, pełne gier słownych i absurdalnego humoru, stanowią zabawną mieszankę ironii i groteski. Serial cieszy się rosnącą popularnością wśród internautów – pierwszy odcinek obejrzało w sieci już blisko 16 tys. użytkowników.

„Sądzimy, że pierwszy sfinalizowany projekt z dużym koncernem jest zapowiedzią popularyzacji nowej formy komunikacji marketingowej, jaką jest product placement w serialach internetowych. Jesteśmy przekonani, że – ze względu na dynamiczny rozwój internetu – ten rodzaj promocji szybko stanie się alternatywą dla reklamy telewizyjnej” – mówi Marcin Męczkowski, członek zarządu A2 Multimedia, spółki należącej do Agory i ATM Grupy.
Platforma TiVi.pl wystartowała w grudniu 2007 roku i należy do spółki A2 Multimedia, utworzonej przez Agorę S.A. i ATM Grupę. W ofercie serwisu znajdują się takie seriale jak „Klatka.B”, „Pitu, Pitu”„Łazienka” czy „Waga”, cieszące się popularnością zwłaszcza wśród młodych internautów. Dzięki dostępnym w serwisie mechanizmom społecznościowym, wokół produkcji TiVi.pl gromadzi się coraz większa społeczność użytkowników, śledzących i komentujących poczynania bohaterów seriali prezentowanych na platformie.
A2 Multimedia, korzystając z własnej platformy Tivi.pl, od początku intensywnie eksperymentuje z różnymi formami wideo w internecie. Firma konsekwentnie pracuje nad uatrakcyjnieniem serwisu o kolejne nowe produkcje, których premierę zapowiada na styczeń 2009.

Informacje dodatkowe:

Agora SA to jedna z największych spółek medialnych w Polsce. Powstała w 1989 r.; od 1999 jest notowana na giełdach
w Warszawie i Londynie. Jej największymi przedsięwzięciami są: „Gazeta Wyborcza” – najpopularniejsza opiniotwórcza gazeta w Polsce oraz lider na rynku reklamy zewnętrznej, AMS. Spółka wydaje również największą bezpłatną gazetę w Polsce – „Metro” oraz 21 czasopism, m.in. „Avanti”, „Logo”, „Poradnik Domowy”. Jest właścicielem dwóch muzycznych marek stacji lokalnych: Złote Przeboje i Roxy FM, internetowego radia Tuba.fm oraz współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM. Serwisy internetowe Agory należą do wiodących pod względem popularności w swoich kategoriach. Wśród ponad 65 marek internetowych spółki są: portal Gazeta.pl, www.wyborcza.pl z e-wydaniem „Gazety Wyborczej”, wortale GazetaPraca.pl i GazetaDom.pl, serwisy ogłoszeniowe Domiporta i Autotrader należące do Trader.com (Polska) oraz serwisy tematyczne Sport.pl, G.pl, Tivi.pl czy społecznościowe jak Bebo.gazeta.pl. Siła marek Agory pozwoliła na stworzenie udanego przedsięwzięcia – zaoferowania czytelnikom kolekcji wydawniczych, w ramach których spółka sprzedała ponad 33 mln książek i książek z płytami CD i DVD.
www.agora.pl

ATM Grupa to największy – działający od 1992 roku – niezależny polski producent telewizyjny. Spółka posiada ok. 14% udział w rynku, którego wartość szacuje się na 750 mln. zł. Jako jedyna firma w tym sektorze dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia nagrań i sprzęt). Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV4) oraz Telewizji Polskiej.
W skład Grupy Kapitałowej ATM wchodzi 8 firm: ATM Grupa SA – zajmująca się produkcją telewizyjną i filmową, która jest właścicielem spółek: ATM System – wynajmującej sprzęt i studia telewizyjne, ATM Investment – budującej i wynajmującej nieruchomości, a także utrzymującej bazę hotelową na potrzeby produkcji filmowej. W ostatnim czasie ATM Grupa realizuje strategię konsolidacji rynku usług produkcji telewizyjnej i przejmuje podmioty z sektora niezależnych producentów: Profilm – jest jedną z najstarszych niezależnych firm zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną w Polsce, AUT – firma prowadzi działalność w zakresie wynajmu sprzętu, organizacji produkcji i zespołów produkcyjnych, realizacji filmów, programów i innych projektów telewizyjnych oraz postprodukcji filmowej i telewizyjnej, Studio A – firma specjalizuje się w produkcji seriali telewizyjnych, filmów fabularnych, spektakli telewizyjnych, programów rozrywkowych talk-show oraz teleturniejów, a także MT Art. – specjalizuje się w produkcji seriali i filmów fabularnych. Dodatkowo, w lutym 2008 roku ATM Grupa wraz z Agorą zarejestrowały spółkę A2 Multimedia, zajmującą się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez Internet.
Wśród zrealizowanych formatów znajdują się: seriale (Świat wg Kiepskich, Fala zbrodni, I kto tu rządzi, Ekipa, Tango z Aniołem, Biuro kryminalne, Pitbull), telenowele (Pierwsza miłość, Warto kochać), teleturnieje (Awantura o kasę, Życiowa szansa, Daję słowo, Gra w ciemno, Przetrwanie, Oto jest pytanie, Strzał w 10), reality show (Bar – sześć edycji, Dwa światy, Amazonki, Gladiatorzy, Łysi i Blondynki), makeover show (Chcę być piękna), a także filmy fabularne (Pitbull, Dlaczego nie!l), programy animowane (Saloon gier), talk-shows (Zerwane więzi), muzyczne, biograficzne i dokumentalne oraz reklamy telewizyjne. Ponadto, jako jedyny polski producent firma sprzedaje licencje na swoje programy odbiorcom zagranicznym, m.in. do Nowej Zelandii (Awantura o kasę), do Włoch, Grecji, Czech oraz Hiszpanii (Gra w ciemno), a także do Irlandii i na Ukrainę licencję na reemisję serialu Pierwsza miłość.
Spółki Grupy Kapitałowej ATM stale otrzymują szereg nagród i wyróżnień. Ostatnio sitcom „Halo Hans” otrzymał nominację do nagrody „Złotej Róży” w prestiżowym, międzynarodowym festiwalu Rose d’Or. Jest to – po „Pierwszej miłości” – druga już nominacja w historii dla serialu Grupy ATM. Na początku 2008 roku – w konkursie Telekamery 2008 nominacje do nagród uzyskało aż sześć produkcji: „Świat według Kiepskich”, ”I kto tu rządzi”, ”Pitbull”, „Fala Zbrodni”, „Pierwsza Miłość” oraz „Ranczo”. W 2007 roku podczas festiwalu filmowego „Wakacyjne kadry” w Cieszynie w kategorii najlepszy serial sensacyjny zwyciężył „Pitbull”, a w kategorii najlepsza aktorka w serialu sensacyjnym pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Dygant (za rolę Czarnej w serialu „Fala Zbrodni”). Sitcom „Świat według Kiepskich” dwukrotnie nagrodzono Telekamerą w kategorii najlepszy serial komediowy, a trzykrotnie podczas Festiwalu Dobrego Humoru. Laureatem Telekamery jest także Krzysztof Ibisz, prowadzący reality show „Bar” i teleturniej „Awantura o Kasę”. Serial kryminalny „Fala zbrodni” został natomiast nagrodzony Teleekranem.
Nagrody otrzymane w 2008 oraz 2007 roku:
W 2008 i 2007 roku ATM Grupa została wielokrotnie doceniona i wyróżniona w prestiżowych rankingach prowadzonych przez znane i szanowane marki. Udział ATM Grupy w licznych rankingach to potwierdzenie wysokiej pozycji, jaką producent zajmuje na polskim rynku kapitałowym.
„Ranking TSR”, CEO:
Najważniejszym kryterium konkursu jest całkowita stopa zwrotu kapitału ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, która dotyczy zarówno zysków kapitałowych, jak i dywidendy. ATM Grupa została wyróżniona w rankingu, jako przykład spółki, której działania mają na celu zwiększenie wartości firmy dla inwestorów i akcjonariuszy.
„Gazele Biznesu”, Puls Biznesu:
Gazele Biznesu to ranking dynamicznie rozwijających się spółek. Jest to jedyne zestawienie, które uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, ale bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki oraz stabilny rozwój na przestrzeni kolejnych 3 lat. ATM Grupa pojawiła się zarówno w rankingu ogólnopolskim, jak i rankingu województwa dolnośląskiego.
„Lista 2000”, Rzeczpospolita:
Ranking prezentuje listę najbardziej rentownych i najbardziej efektywnych firm działających na polskim rynku. Celem listy jest przedstawienie podstawowych danych finansowych dużych i średnich firm. ATM Grupa została wyróżniona zarówno w kategorii najbardziej rentownych, jak i najbardziej efektywnie działających spółek na polskim rynku.
„Perły polskiej gospodarki”, Parkiet:
Jest to zestawienie najbardziej wartościowych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównymi kryteriami rankingu, który pozwolił wyłonić „perły” warszawskiego parkietu były wskaźniki ekonomiczne: zmiana przychodów, zysku operacyjnego, wartości rynkowej w 2007 roku. ATM Grupa wymieniona została zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i w rankingu branży medialnej.
www.atmgrupa.pl

Authors

Related posts

Top