ATM FX – nowa spółka w Grupie ATM

ATM Grupa – największy niezależny producent programów telewizyjnych – powołała spółkę ATM FX, która będzie odpowiedzialna za realizację filmowych i telewizyjnych efektów specjalnych oraz postprodukcję filmową przy wykorzystaniu własnego zaplecza sprzętowego. Nowe przedsięwzięcie zagwarantuje kontrahentom zwiększenie efektywności i optymalizację wydatków na produkcję oraz znacznie uatrakcyjni ofertę programową.
ATM FX to pierwsza firma o profilu technologiczno-produkcyjnym, zajmująca się na taką skalę filmowymi efektami specjalnymi w Polsce. Właścicielem 75% udziałów w spółce jest ATM Grupa, natomiast pakiet pozostałych 25% należy do strategicznych pracowników – twórców efektów i oprogramowania. Prezesem Zarządu został Robert Mościcki (kierujący przez ostatnie lata Działem Techniki i Realizacji Filmowej w TVP S.A., obecnie również Członek Zarządu ATM Studio sp. z o.o.), a funkcję Członka Zarządu objął Maciej Grzywaczewski (obecnie również Wiceprezes Zarządu ATM Grupa S.A.).
„W Polsce nie było do tej pory spółki specjalizującej się w realizacji filmowych efektów specjalnych. Dotychczas była to niejako działalność uboczna dla firm reklamowych lub wytwórni filmów animowanych. Dla ATM FX to doskonała szansa, głównie ze względu na ogromny potencjał rozwoju tej branży i możliwości, jakie dają producentom nowoczesne techniki komputerowe. Jakość tworzonych w ten sposób efektów nie odbiega od realizowanych w rzeczywistych warunkach, a często wręcz je przewyższa. Końcowe obrazy zaskakują swoją plastyką i naturalnością. Domeną ATM FX jest własna baza sprzętowa, doświadczony zespół specjalistów oraz możliwość wykorzystania w realizowanych projektach zaplecza technologicznego spółki ATM System oraz innych podmiotów wchodzących w skład ATM Grupy. Warto podkreślić, że dotychczas dominująca liczba filmów i produkcji w Polsce wykonana została przy współpracy z członkami naszej ekipy, co potwierdza silną pozycję tej nowo powstałej firmy” – mówi Robert Mościcki, prezes zarządu ATM FX.
Firmę tworzą specjaliści, którzy współpracowali przy serialach ATM Grupy: „Ojciec Mateusz”, „Doręczyciel” czy „Świat według Kiepskich” oraz takich produkcjach jak: „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, „Jutro idziemy do kina” „Czas Honoru”, „Trzeci Oficer”. Ekipa ATM FX odpowiadała również za efekty specjalne w najnowszym firmie spółki Profilm – „Miasto z morza”.

Authors

Related posts

Top