ATM Grupa uznana „Dobrą Firmą 2008”

ATM Grupa – największy niezależny producent programów telewizyjnych – została zwycięzcą siódmej edycji konkursu „Dobra Firma 2008”, organizowanego przez Rzeczpospolitą w ramach rankingu Lista 2000. Firma znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, które wykazały ponadprzeciętne zyski. Uroczysta gala, podczas której zostali uhonorowani zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu odbyła się 30 października 2008 w Warszawie.
Lista 2000 dużych i średnich firm uwzględnia przedsiębiorstwa, których przychody ze sprzedaży przekraczają 80 mln złotych. Kapituła konkursu dodatkowo wyłania, w ramach rankingu Lista 2000, grupę najlepszych 20 przedsiębiorstw i przyznaje im tytuł „Dobrej Firmy”. Nagrodzone zostają te, które najprężniej się rozwijają, wykazując dużą dynamikę sprzedaży i rentowność.
„Jest nam niezmiernie miło, że nasza działalność została wyróżniona w konkursie Dobra Firma 2008. Jest to potwierdzenie słusznie obranej strategii i podejmowanych przez nas działań” – powiedział Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy.
Wieloletnia działalność ATM Grupy zaowocowała licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Spółka została m.in. laureatem ubiegłorocznego rankingu Lista 2000 – zarówno w kategorii najbardziej rentownych, jak i najbardziej efektywnie działających spółek na polskim rynku. Uzyskała również tytuł Gazeli Biznesu – dynamicznie rozwijającej się spółki – nie tylko w województwie dolnośląskim, ale także w rankingu ogólnopolskim. Ponadto, ATM Grupa została uhonorowana w rankingu Perły polskiej gospodarki – w klasyfikacji ogólnej, jak i w rankingu branży medialnej oraz rankingu TSR (Total Shareholder Return), w którym najważniejszym kryterium konkursu jest całkowita stopa zwrotu kapitału spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Nagrody otrzymane w 2008 oraz 2007 roku:

W 2008 i 2007 roku ATM Grupa została wielokrotnie doceniona i wyróżniona w prestiżowych rankingach prowadzonych przez znane i szanowane marki. Udział ATM Grupy w licznych rankingach to potwierdzenie wysokiej pozycji, jaką producent zajmuje na polskim rynku kapitałowym.

„Ranking TSR”, CEO:
Najważniejszym kryterium konkursu jest całkowita stopa zwrotu kapitału ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, która dotyczy zarówno zysków kapitałowych, jak i dywidendy. ATM Grupa została wyróżniona w rankingu, jako przykład spółki, której działania mają na celu zwiększenie wartości firmy dla inwestorów i akcjonariuszy.

„Gazele Biznesu”, Puls Biznesu:
Gazele Biznesu to ranking dynamicznie rozwijających się spółek. Jest to jedyne zestawienie, które uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, ale bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki oraz stabilny rozwój na przestrzeni kolejnych 3 lat. ATM Grupa pojawiła się zarówno w rankingu ogólnopolskim, jak i rankingu województwa dolnośląskiego.

„Lista 2000”, Rzeczpospolita:
Ranking prezentuje listę najbardziej rentownych i najbardziej efektywnych firm działających na polskim rynku. Celem listy jest przedstawienie podstawowych danych finansowych dużych i średnich firm. ATM Grupa została wyróżniona zarówno w kategorii najbardziej rentownych, jak i najbardziej efektywnie działających spółek na polskim rynku.

„Perły polskiej gospodarki”, Parkiet:
Jest to zestawienie najbardziej wartościowych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównymi kryteriami rankingu, który pozwolił wyłonić „perły” warszawskiego parkietu były wskaźniki ekonomiczne: zmiana przychodów, zysku operacyjnego, wartości rynkowej w 2007 roku. ATM Grupa wymieniona została zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i w rankingu branży medialnej.


Dodatkowych informacji udzielają:
GENESIS PR
Eliza Misiecka, Katarzyna Szafader, Karolina Bałachowicz
Tel. (22) 327 16 90, (607) 373 273

Authors

Related posts

Top