ATM Grupa: wyniki finansowe za I kwartał 2011 roku

Grupa Kapitałowa ATM – największy niezależny producent programów telewizyjnych i filmów – uzyskała w I kwartale 2011 przychody w wysokości 27,4 mln zł oraz zysk netto na poziomie 1,5 mln zł. Oznacza to wzrost przychodów o 9,4 % i wzrost zysku netto o 73,7 % mln zł.


W I kwartale 2011 spółki ATM Grupy realizowały zdjęcia do seriali, które stanowią filar ich działalności. Są to kontynuacje seriali – „Świat według Kiepskich”, „Ojciec Mateusz” i „Licencja na wychowanie” – które znalazły się w wiosennych ramówkach Telewizji Polsat i TVP. Studio A zakończyło zdjęcia do drugiego sezonu „Ludzi Chudego”, który emisję będzie miał jesienią 2011, a obecnie trwają prace nad nową produkcją „Siła wyższa” dla TVP1. Obecnie ATM Grupa przygotowuje się do realizacji zdjęć do telenoweli „Galeria” dla TVP 1, które planowane są we wrocławskim studio firmy.


Spółka pozostaje aktywnym producentem filmów fabularnych. Jej zarząd dostrzega fakt, że polskie filmy zarobiły już w tym roku 77,2 mln zł (I kwartał 2011., źródło Stopklatka.pl za Boxoffice.pl). Na koprodukowany przez ATM Grupę film „Weekend” w reżyserii Cezarego Pazury (debiut reżyserski aktora), w I kwartale 2011 sprzedało się 700 tys. biletów. Można więc liczyć na kolejne dobre lata dla polskiego kina. Stąd poza koprodukcją obrazu „Syberiada polska”, zespół ATM Grupy przygotowuje się do zdjęć do filmu o Powstaniu Warszawskim w reżyserii Jana Komasy pt. „Miasto”. Dotychczasowe nagrody i dokonania Jana Komasy, pozwalają wierzyć, że film „Miasto”, którego premiera planowana jest w 2012 roku, ma szansę stać się wydarzeniem artystycznym i komercyjnym. Przedstawiciele ATM Grupy spodziewają się, że film zobaczy kilka milionów widzów. Ponadto, ATM FX pracuje nad efektami specjalnymi do filmu „Bitwa Warszawska 1920”, a firma Baltmedia rozpoczęła prace nad scenariuszem do filmu bazującego na serialu „Ojciec Mateusz”.


ATM Grupa kończy budowę Centrum Produkcyjno-Filmowego w warszawskim Wawrze. ATM Studio to kompleks składający się ze studiów, hal i biur wraz z pełnym zapleczem produkcyjnym o łącznej powierzchni 14.000 mkw., który wkrótce zostanie oddany do użytku. Nową szansą rozwoju biznesu jest także niedawno przyznana przez KRRiTV koncesja na uruchomienie kanału ATM Rozrywka, na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.


Pierwszy kwartał 2011 zaczął się dla nas bardzo pomyślnie. Początek roku przyniósł nam nagrodę w postaci „Telekamery” dla „Ojca Mateusza ważny dowód uznania ze strony telewidzów a także istotne osiągnięcia międzynarodowe: sześć nominacji dla „Ratowników” w konkursie produkcji telewizyjnej w Monte Carlo, zainteresowanie realizacją serialu „Ranczo” w Rosji czy teleturniejami ATM Grupy Eliminatorem” w Europie i Azji oraz „Grą w ciemno” w Hiszpanii, USA, Wietnamie. Ponadto zgodnie z planem realizujemy produkcję seriali i filmów pełnometrażowych. Również prace wykończeniowe w ATM Studiubardzo zaawansowane. Uruchomienie tego centrum produkcji filmowo- telewizyjnej planujemy niebawem, w sierpniu, najpóźniej we wrześniu 2011” mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy.


Najważniejsze wydarzenia w I kwartale 2011 roku to:

marzec:
Nominacja do sześciu nagród 51. edycji międzynarodowego festiwalu produkcji telewizyjnych w Monte-Carlo „Złota Nimfa”;
Rozpoczęcie zdjęć do nowego serialu Studia A „Siła wyższa” o polskiej duchowości.

luty:
Przyznanie „Telekamery” produkcji „Ojciec Mateusz” w kategorii „Najlepszy serial cotygodniowy”;
Przyznanie „Złotej Kropy” – nagrody portalu Onet.pl – w kategorii „Najlepszy serial” produkcji „Ranczo”;
Rozpoczęcie kolejnego etapu zdjęć do filmu „Syberiada polska”, którego ATM Grupa jest współproducentem.

styczeń:
Rozpoczęcie zdjęć do 13. serii „Świata według Kiepskich”;
Rozpoczęcie zdjęć do 3. sezonu „Licencji na wychowanie”;
Rozpoczęcie prac nad scenariuszem do filmu fabularnego bazującego na serialu „Ojciec Mateusz”.

Authors

Related posts

Top