ATM Grupa: wyniki finansowe za trzeci kwartał 2010

Grupa kapitałowa ATM – największy niezależny producent programów telewizyjnych – uzyskała w trzecim kwartale 2010 skonsolidowane przychody na poziomie 31,89 mln zł, o 32% więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. W okresie lipiec – wrzesień 2010 zysk netto osiągnął poziom 1,36 mln zł.

Po trzech kwartałach 2010 skonsolidowane przychody wyniosły 88,07 mln zł, co oznacza wzrost o 17% wobec analogicznego okresu 2009 roku. W okresie styczeń – wrzesień 2010 roku zysk netto wyniósł 2,66 mln zł.
Tradycyjnie trzeci kwartał upłynął pod znakiem przygotowywania produkcji do jesiennych ramówek stacji telewizyjnych. Spółka ATM Grupa zakończyła zdjęcia do cenionych wśród odbiorców seriali takich jak „Ranczo”, „Pierwsza miłość”, „Ojciec Mateusz” oraz „Tancerze”. Kontynuowano także prace nad drugą serią odcinków „Licencji na wychowanie” oraz zaprezentowano nowości: widzom Telewizji Polsat – „Ludzi Chudego” z Cezarym Żakiem i Piotrem Pęgowskim, a publiczności TVP 1 – „Ratowników” z udziałem Bogusława Lindy. ATM Grupa skoncentrowała się na sprawdzonym gatunku telewizyjnym – jakim są seriale – co dodatkowo wzmocniło pozycję firmy na rynku.

„Trzeci kwartał roku to dla producentów telewizyjnych czas wytężonej pracy nad ofertą prezentowaną jesienią. Z naszych doświadczeń wynika, że widzowie nadal chętnie wybierają polskie seriale, o czym świadczą m.in. znakomite wyniki powtórek wakacyjnych poprzednich sezonów „Rancza”. W tym sezonie przebojami mogą stać się nasze nowe produkcje, „Ludzie Chudego” w Polsacie i Ratownicy w „Jedynce”, ale również dobrze zapowiadają się tak lubiane przez publiczność seriale, jak „Ojciec Mateusz” czy „Pierwsza miłość” – powiedział Tomasz Kurzewski, prezes ATM Grupy.

Spółka inwestuje równolegle w zaplecze techniczne i kontynuuje prace budowlane w inwestycji ATM Studio w Warszawie. Będą to pierwsze studia produkcyjno – filmowe ATM Grupy w stolicy. Warszawski kompleks studiów ATM będzie należeć do najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.
Dodatkowo – dzięki objęciu 50% udziałów Aidem Media – od września firma rozpoczęła nowy etap rozwoju, tym razem na rynku programów komputerowych i usług na telefony komórkowe., Ta istniejąca od 1997 roku spółka zajmuje się grami edukacyjnymi dla dzieci, z których można korzystać także za pomocą telefonu komórkowego, ponadto również produkcją czołówek i programów dziecięcych dla TVP1. Transakcja opiewała na 2 mln zł.

Na wyniki finansowe w trzecim kwartale 2010 miały wpływ następujące czynniki:
– Objęcie 50% udziałów spółki Aidem Media;
– Kontynuacja produkcji najpopularniejszych seriali z oferty ATM Grupy, m.in.: „Ojciec Mateusz”, „Ranczo”, „Tancerze”, „Pierwsza Miłość”, „Świat według Kiepskich”;
– Wzrost zamówień na nowe produkcje serialowe: „Ludzie Chudego”, „Ratownicy”;
– Rozpoczęcie współpracy z nadawcami kanałów tematycznych: MTV, Polsat Cafe, Polsat Play;
– Zaangażowanie w produkcje fabularne: „Bitwa Warszawska 1920” – reż. Jerzy Hoffman.

Najważniejsze wydarzenia w okresie lipiec – wrzesień 2010 roku to:
Akwizycje:
Objęcie 50% udziałów firmy Aidem Media.

Kontynuacje produkcji seriali:
„Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich” dla Telewizji Polsat, „Ranczo”, „Tancerze”, „Ojciec Mateusz”, „Licencja na wychowanie” dla TVP.

Emisja pierwszych odcinków nowych seriali:
„Ratownicy” dla TVP i „Ludzie Chudego” dla Telewizji Polsat.

Inwestycje w zaplecze technologiczne:
Rozpoczęcie budowy inwestycji ATM Studio – kompleksowego studia produkcyjno-filmowego w Warszawie.

Zaangażowanie w produkcje fabularne:
ATM Grupa razem z TVN i Akson otrzymała w sierpniu zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na wspólne wyprodukowanie filmu fabularnego na temat Powstania Warszawskiego – nowoutworzona spółka otrzymała nazwę „Film Miasto”;

Postprodukcja w zakresie efektów specjalnych nad filmem „Bitwa Warszawska 1920” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Współpraca ze stacjami:
Studio A rozpoczęło produkcję najnowszy program kanału tematycznego „Polsat Cafe” pt. „Kobieta Cafe”.

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Monika Wlaźniak, Jadwiga Olech, Edyta Kopeć
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (601) 367-771

Authors

Related posts

Top