ATM Grupa: wzrost przychodów w III kwartale o 41%

Grupa Kapitałowa ATM – największy niezależny producent programów telewizyjnych – uzyskała po trzech kwartałach 2008 roku przychody w wysokości 83,7 mln zł, co oznacza wzrost o 8% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto po III kwartałach 2008 roku ukształtował się na poziomie 15,2 mln zł, co oznacza rentowność na poziomie 18,2%.
W samym III kwartale 2008 roku Grupa Kapitałowa ATM osiągnęła przychody na poziomie 33,3 mln zł, co stanowi w porównaniu z III kwartałem 2007 roku wzrost aż o 41,1%. Zysk netto wyniósł 5,3 mln zł i jest wyższy od osiągniętego w III kwartale 2007 roku o 23,5%.


ATM Grupa konsekwentnie realizuje przyjętą strategię rozwoju opartą na dywersyfikacji zarówno produkcji, jak i odbiorców. Spółka realizuje kolejne produkcje przy współpracy z wieloma nadawcami telewizyjnymi w Polsce. Ponadto, na skonsolidowane przychody znaczny wpływ miały produkowane przez spółki Grupy Kapitałowej seriale, telenowele i sitcomy, w tym cieszące się niesłabnącą popularnością „Złotopolscy” czy„Ranczo”.
Działania podejmowane przez zarząd ATM Grupy ukierunkowane są na dynamiczny rozwój spółki i umacnianie pozycji największego prywatnego producenta telewizyjnego. Zgodnie z założeniami konsolidacyjnymi spółka przejmuje kolejne podmioty włączając je w struktury Grupy. Dzięki ugruntowanej pozycji ATM Grupy i wieloletniemu doświadczeniu w branży, spółki zależne są efektywnie zarządzane, a w konsekwencji stają się coraz bardziej rentowne.


„Trzeci kwartał 2008 roku to przede wszystkim kontynuacja dotychczasowej strategii, której głównym założeniem jest poszerzanie oferty produktowej oraz inwestycje w zaplecze technologiczne. W tym okresie w naszym porfolio pojawiły się nowe propozycje, w tym światowy hit „Fort Boyard” czy cieszący się dużą popularnością teleturniej „Kłamczuch”. Sukcesem okazały się także seriale internetowe naszej spółki zależnej A2 Multimedia, a wśród nich „Klatka B” oraz dobrze znane widzom seriale ATM Grupy, takie jak „Pierwsza miłość” czy „Świat według Kiepskich”. W ostatnim czasie jednym z najważniejszych wydarzeń było oddanie do użytku nowoczesnego studia telewizyjnego we Wrocławiu. Dzięki temu znacznie zwiększyliśmy nasze moce produkcyjne i poprawiliśmy pozycję rynkową. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie przyniesie wiele korzyści i pozwoli realizować kolejne projekty na najwyższym światowym poziomie” – mówi Tomasz Kurzewski, prezes ATM Grupa.

Najważniejsze wydarzenia w III kwartale 2008 roku to:

* Wrzesień 2008
* Druga seria „Klatki B” – serialu internetowego emitowanego od czerwca 2008 na www.tivi.pl. Projekt spółki A2 Multimedia należącej do ATM Grupy i Agory, zajmującej się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez internet przyciąga każdego dnia kilkudziesięciotysięczną publiczność. Bardzo aktywni widzowie dokładnie analizują poszczególne odcinki produkcji – sceny, słowa, pojedyncze klatki i przedmioty. Liczba komentarzy i dyskusji do każdego odcinka osiąga rekordowe, wielotysięczne pułapy;
* Serial „Ekipa” został, jako jedyny program telewizyjny z Polski Regionalnym Półfinalistą nagrody Emmy Awards 2008;
* Debiut pierwszego polskiego odcinka znanego na całym świecie teleturnieju przygodowego „Fort Boyard”.
* Sierpień 2008
* Na antenie TV Puls ruszył nowy serial „Niesamowite historie” realizowany przez spółkę zależną MT ART;
* Studio A – realizacja nowego programu Moniki Richardson “Orzeł czy reszta?”;
* Fani serialu „Pierwsza miłość” mogą oglądać jego kolejną serię na antenie TV Polsat od poniedziałku do piątku o godz. 18.00;
* ATM Grupa rozpoczęła zdjęcia do popularnego na całym świecie programu „Kłamczuch”. To pierwszy format nagrywany w nowo wybudowanym studiu ATM Grupy we Wrocławiu. Program emitowany jest na antenie Czwórki w czwartki oraz piątki, a prowadzącym jest Krzysztof Ibisz. Nowy kompleks produkcyjny posiada ponad 7000 m2 powierzchni użytkowej. W budynku znajduje się studio telewizyjne o powierzchni 2500 m2 z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze, każde o wysokości 12 metrów.
* Producent rozpoczął produkcję kolejnych odcinków serialu „Świat według Kiepskich”.
* Lipiec 2008
* Profilm rozpoczął zdjęcia do filmu fabularnego „Miasto z morza”, opowiadającego o powstaniu gdyńskiego portu. Zostanie on zrealizowany na podstawie prozy Stanisławy Fleszarowej Muskat „Tak trzymać”. Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na wrzesień 2009 roku;
* ATM Grupa rozpoczyna produkcję kolejnych odcinków teleturnieju „Strzał w 10”;
* ATM Grupa została laureatem rankingu TSR (Total Shareholder Return) organizowanego przez CEO Magazyn Top Menedżerów. Spółka została wyróżniona w rankingu, jako przykład spółki, której działania mają na celu zwiększenie wartości firmy dla inwestorów i akcjonariuszy;
* Firma zależna MT Art rozpoczyna zdjęcia do kolejnej serii „Złotopolskich”, jednej z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych pozycji serialowych ostatnich lat.
I

Authors

Related posts

Top