Były „Dwa światy” i „Bar”, będzie przedszkole

W budynku ─ gdzie kilka lat temu na potrzeby reality show „Dwa światy” urządzono luksusowy i „wiejski” domek ─ powstaje przedszkole „Złote Krople”. ATM Grupa ─ producent „Dwóch światów” oraz programów „Bar”, „Amazonki”, „Gladiatorzy” czy „Łysi i blondynki” ─ kończy w Bielanach Wrocławskich budowę niepublicznej placówki. Od jesieni będzie ona mogła przyjąć pod swój dach blisko setkę dzieci.


Wybudowaliśmy nowocześniejsze obiekty na potrzeby programów telewizyjnych i uznaliśmy, że ten spełnił już swą rolę – mówi Grażyna Gołębiowska, członek zarządu ATM Gupa SA. ─ Nie chcieliśmy jednak by stał bezużytecznie i wpadliśmy na pomysł z przedszkolem. Pomyśleliśmy, że warto wesprzeć rodziców w łączeniu życia zawodowego z obowiązkami wobec rodziny. Przedszkole „Złote krople” powstaje nie tylko, by zagwarantować opiekę dzieciom pracowników ATM Grupy. Wiemy jak ciężko jest o miejsce w dobrym przedszkolu we Wrocławiu. Chcemy wyjść naprzeciw tej potrzebie. Zarządzanie przedszkolem powierzymy firmie, która się na tym zna i przygotowuje bogatą ofertę zajęć dla dzieci. Liczymy, że będą one chętnie spędzały czas w „Złotych Kroplach”. A rodzice będą mieli poczucie, że ich pociechy są w dobrych rękach” ― dodaje.


Nazwa przedszkola nawiązuje do animowanej produkcji ATM Grupy „Złote krople” (premiera w 2012 roku). To opowieść o rodzeństwie, które przenosi się w inny wymiar do „bajkowej” krainy by odnaleźć tytułowe złote krople, które mają spełnić ich życzenia i ocalić chorą mamę. W scenerii nawiązującej do baśni będą także utrzymane wnętrza przedszkola, gdzie planowane są m.in. zajęcia z języka angielskiego, plastyka, rytmika, a także muzykoterapia i bajkoterpia. Przedszkole vis-à-vis siedziby ATM Grupy w Bielanach Wrocławskich, będzie miało 985 m kw. i jeden z największych w kraju placów zabaw, o powierzchni 1100 m kw wraz z dziedzińcem. Wcześniej zasypano tam staw i mostek, które były pozostałością po reality show. Z dawnego domu uczestników „Dwóch światów” pozostały jedynie ściany, które wewnątrz zabezpieczono ognioodpornymi płytami, a na zewnątrz przybito drewnianą elewację. Wymieniono dach i zamontowano nowoczesne okna, które zimą ograniczają odpływ ciepła, a latem nie przepuszczają promieni słonecznych. ─ Pozwala to utrzymać korzystną dla dzieci temperaturę bez konieczności montowania klimatyzacji – zwraca uwagę Piotr Niżyński, kierownik administracji ATM Grupa. – Rodzice niechętnie oddają dzieci do klimatyzowanych przedszkoli, bo zazwyczaj przebywając w nich, częściej chorują – dodaje. Pomieszczenie gospodarskie w „Dwóch światach” ─ w którym trzymano zwierzęta ─ przebudowano na salę gimnastyczno-dydaktyczną. W korytarzu łączącym luksusowy i „wiejski” domek jest teraz główne wejście do budynku. Dobudowano kotłownię, a także urządzono kuchnię – zamiast cateringu, posiłki będą przygotowywane na miejscu.


Obecnie trwają zapisy do przedszkola do czterech grup wiekowych na sezon 2011/2012. Więcej informacji na stronie internetowej placówki pod adresem: http://www.przedszkole-zlotekrople.pl/.


Przedszkole Złote Krople otrzymało w tym roku nominację do nagrody w konkursie „Aktywność kobiet na Dolnym Śląsku” organizowanym przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.


________________________________________________________________________________________________


Co tu kiedyś było?


Swego czasu kompleks budynków był wyposażony w 60 kamer i 120 mikrofonów. Zbudowano go na potrzeby programu „Dwa światy”. Jego zawodnicy najpierw mieszkali w luksusowym domu, m.in: z jacuzzi, stołem bilardowym i pingpongowym oraz możliwością zamawiania dań z dowolnej restauracji. Po tygodniu przenieśli się do domu „wiejskiego”, po drugiej stronie stawu. Był przeciwieństwem poprzedniego. Musieli sami gotować, prać, spać na sianie ─ chyba, że uszyli sobie pościel. Za każdy dzień takiego życia każdy dostawał tysiąc złotych. Po tygodniu ogłaszano wyniki głosowania telewidzów ─ wybierali gracza, który miał wrócić do domu luksusowego. Za pobyt w nim uczestnik płacił tysiąc złotych.


Później zrealizowano tam reality show „Amazonki”. W budynkach zamieszkało sześć kobiet i 12 mężczyzn, którzy walczyli o względy pań. Kilka tygodni po zakończeniu wystartował reality show „Gladiatorzy” – tym razem to mężczyźni wybierali kobiety. W końcu w „Łysych i Blondynkach” rywalizowało sześć kobiet i tyle samo mężczyzn. Wszystkich wybrano ze względu na typ urody i styl bycia. O tym, kto odpadnie, decydowali widzowie.


Program „Bar” (który doczekał się pięciu edycji) prowadził Krzysztof Ibisz. Widzowie śledzili losy kilkunastu uczestników reality show zarówno w pracy w lokalu „Bar” jak i w domu. Uczestnicy siedząc na tzw. „gorących krzesłach” odpadali co tydzień w efekcie SMS-owego głosowania widzów. W finale o tytuł zwycięzcy walczyły dwie osoby. Podczas kilku edycji do wygrania było m.in. mieszkanie na warszawskiej Saskiej Kępie, sześć sztabek czystego złota i porsche. Odbyła się też edycja „Bar Europa” – w której wystąpili obywatele różnych państw.


Główną nagrodą w programie „Dwa światy” był milion złotych w gotówce. Pieniądze kusiły każdego dnia, bo znajdowały się w domku. Przez cały czas trwania show sejf był strzeżony przez ochroniarza z bronią. Dzięki udziałowi w programie „Bar” wypromowała się Doda, dla której ATM Grupa zrobiła pierwszy teledysk. W programie miał też miejsce ślub uczestników: Grzegorza Markockiego i Izy Kowalczyk. Pobrali się jeszcze w trakcie jego trwania i był to pierwszy ślub w historii reality show na świecie. Wydarzenie wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. W prezencie ślubnym dostali od ATM Grupy samochód. W „Barze” koncertowali: Modern Talking, Tatu, Ich Troje, Ira, Garou, Oddział Zamknięty, Łzy, Varius Manx i Big Cyc. Jednemu z uczestników „Baru” ─ Erikowi ─ producent zafundował niespodziankę. Rodzina, której Eric nie widział od wielu lat przyjechała na plan z Burkina Faso w Afryce.

Authors

Related posts

Top