Dodatkowe materiały z „Licencji na wychowanie” do obejrzenia w internecie!

Firma A2 Multimedia ― we współpracy z ATM Grupą i TVP ― wyprodukowała specjalny format internetowy bazujący na postaciach i fabule z serialu „Licencja na wychowanie”, emitowanego na antenie TVP2. Seria tzw. webisodów (od połączenia angielskich zwrotów web i episode) pozwala na poznanie osobistych odczuć i refleksji dzieci z rodzin Barańskich i Leszczyńskich. Młodzi bohaterowie wyrażają opinie o „metodach wychowawczych” stosowanych przez rodziców, prowokując tym samym swoje pokolenie do dyskusji na ten temat. „Licencja na wychowanie ― Przypadki” są emitowane na stronie www.licencja.tivi.pl od 27 października.

Idea serialowych webisodów polega na tworzeniu dodatkowych, nie emitowanych w telewizji form bazujących na bohaterach i akcji z telewizyjnych produkcji. Taka formuła pozwala na kreowanie społeczności skupionych wokół danego tytułu i rozszerzenie targetu o młodych internautów. Internetowych odpowiedników doczekały się m.in. amerykańskie produkcje takie jak „Chirurdzy”, „Dexter”, „Lost” czy „Gotowe na wszystko”.

„Licencja na wychowanie” to pierwszy polski serial, z którym  równolegle do emisji w TVP powiązano webisody. Odcinki udostępniono na  posiadającej także funkcje portalu społecznościowego platformie telewizyjnej Tivi.pl, na której już dziś można oglądać internetowe produkcje A2 Multimedia, m.in. „Bee like Avril Lavigne”, „Klatka.B”, „Pitu, Pitu”, „Pomydleni”, „N1ckola”, „Blog obok”, „Waga”, „Nie-zła mama” i „Akademiki”.

Seriale internetowe zyskują coraz większą popularność w kraju i zagranicą, szczególnie wśród młodzieży. Dlatego też uznaliśmy, że warto rozwinąć wątki dotyczące młodszego pokolenia naszych serialowych rodzin właśnie w internecie. Wierzymy, że „Licencja na wychowanie  Przypadki” powtórzy sukces poprzednich produkcji A2 Multimedia i z niecierpliwością czekamy na komentarze internautów pod kolejnymi odcinkami”  powiedział Marcin Męczkowski, Członek Zarządu A2 Multimedia.

„Licencja na wychowanie” opowiada historię dwóch rodzin – Leszczyńskich i Barańskich. Pierwsza to bardzo liberalne i nowoczesne małżeństwo z dwójką dzieci: zbuntowaną 16-latką Wiktorią i 8-letnim Bartkiem. Weronika (w tej roli Joanna Pierzak) pracuje w agencji eventowej, jej mąż Paweł (Cezary Kosiński) jest bezrobotny. Barańscy są ich całkowitym przeciwieństwem. To tradycyjne, konserwatywne małżeństwo z czwórką dzieci od 2 do 18 lat. Na utrzymanie całej rodziny pracuje Ryszard (Dariusz Wiktorowicz), natomiast Roma (Jolanta Fraszyńska) zajmuje się domem. Zestawienie obu rodzin jest źródłem zabawnych zdarzeń i pokazuje dwa różne modele wychowywania dzieci.

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Monika Wlaźniak, Jadwiga Olech
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (601) 367-771
Mail: [email protected]

Authors

Related posts

Top