Doręczyciel wyprzedził Teleexpress!

Ponad 5, 2 miliona osób przy blisko 40% udziałach w rynku (dane wg AGB) obejrzało w niedzielę 8 marca 2009 roku drugi odcinek przygód Janka Kaniewskiego (Artur Barciś) w serialu „Doręczyciel” emitowanym na antenie TVP1. Tak jak w przypadku premierowego odcinka, którego emisja miała miejsce 1 marca 2009, serial powtórzył również świetny wynik w grupie młodych widzów – „Doręczyciela” wybrało blisko 2 miliony widzów przy ponad 30% udziałach.

Serial Macieja Wojtyszki po raz drugi wyprzedził „Teleexpress” i zgromadził więcej widzów niż – mający świetną widownię – program rozrywkowy „Jaka to melodia”.

Janek Kaniewski – lekko upośledzony bohater nowego, 14 odcinkowego serialu Studia A („Ranczo”) należącego w 75% do ATM Grupy – mimo iż nagle wkroczył w nieznany sobie prawdziwie dorosły świat jest nim coraz bardziej zachwycony. Jego nowe, intensywne doświadczenia powodują, że bardziej niż inni zwraca uwagę na pozytywne strony życia.

Grający główną rolę Artur Barciś protestuje przeciwko porównywaniu swojego bohatera z Forrestem Gumpem: „Nie zgadzam się z opinią, że „Doręczyciel” to polski „Forrest Gump”, bo to coś zupełnie innego, choć postać podobna. Film “Forrest Gump” z genialnym Tomem Hanksem, to hollywoodzka epopeja. “Doręczyciel” skupia się bardziej na człowieku i jego zmaganiu się nieżyczliwą rzeczywistością” – mówi aktor.
Oprócz, grającego główną rolę Artura Barcisia, w serialu pojawia się prawdziwa plejada gwiazd – Anna Dymna, Jan Machulski, Barbara Kałużna, Radek Pazura, Jacek Lenartowicz, Emilian Kamiński, Jerzy Schejbal, Lucyna Malec i inni. Serial dopełnia znakomita muzyka Jerzego Satanowskiego.
W każdą niedzielę, o godz. 17.20, jeszcze przez kolejnych 12 tygodni, widzowie będą mieli okazję śledzić perypetie “Doręczyciela” Janka Kaniewskiego. Drugi odcinek zakończył się w momencie, kiedy Janek dostał w prezencie urodzinowym od profesora Lewickiego (Janusz Schejbal) sumę skradzioną przez podwórkowych żuli oraz dwukrotnie wylosował przepowiednię z chińskiego ciasteczka, że w najbliższym czasie czeka go nowa praca i ślub…

Już 15 marca w trzecim odcinku Janek postanawia spełnić przepowiednię. Następnego dnia po urodzinach, pojawia się w firmie z bukietem róż i informuje kurierów, że planuje oświadczyny. Wydarzenia całego dnia, a przede wszystkim wieczorna zabawa na dancingu, sprawiają, że Janek postanawia zmienić swój plan i oświadczyć się innej kobiecie niż do tej pory planował…

W trzecim odcinku Janek po raz pierwszy w życiu poznaje – wraz z konsekwencjami – smak alkoholu.Dzięki pracy kuriera zaprzyjaźnia się z królem muzyki country – Bernardem (Emilian Kamiński) przechodzącym kryzys twórczy i małżeński. Niespodziewanie dla samego siebie Janek pomaga mu skomponować hit…

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Katarzyna Szafader, Karolina Bałachowicz
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (607) 373 273

Authors

Related posts

Top