Grand Press Photo 2015

Grand Press Photo 2015

Najlepsze polskie zdjęcia prasowe będzie można obejrzeć
od 9 czerwca w Złotych Tarasach

Tegoroczna wystawa pokonkursowa zdjęć nagrodzonych w Grand Press Photo 2015 odbędzie się w Złotych Tarasach. Wybrane przez jury zdjęcia, w tym Zdjęcie Roku autorstwa Macieja Moskwy, zaprezentowane zostaną na pierwszym poziomie centrum. Wystawa rozpocznie się 9 czerwca (wtorek) i potrwa do 23 czerwca.

Na wystawie prac w Złotych Tarasach zaprezentowane zostaną 73 pojedyncze fotografie oraz 13 fotoreportaży, z ponad 4,9 tys. zdjęć zgłoszonych do konkursu w następujących kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Życie codzienne, Sport, Środowisko, Kultura i człowiek (od 2015 roku), Portret sesyjny. Osobnymi kategoriami, które debiutują w tegorocznym konkursie, są: Projekt dokumentalny oraz Photo Book.

Główną nagrodę Grand Press Photo 2015 otrzymał autor Zdjęcia Roku – Maciej Moskwa Zdjęcie przedstawia 12-letniego uchodźcę w syryjskim obozie, który znalazł się tam na skutek ataku Państwa Islamskiego (ISIS) na kurdyjskie miasto Kobane w północnej części Syrii.

Grand Press Photo od 2005 roku organizuje miesięcznik „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz freelancerów. W tym roku przewodniczącym jury był ośmiokrotny laureat World Press Photo i kontraktowy fotoreporter magazynu „Time” Christopher Morris. Oprócz Morrisa w jury Grand Press Photo 2015 oceniającym zdjęcia zasiadali: Piotr Andrews, Krystian Bielatowicz, Sławomir Kamiński („Gazeta Wyborcza”), John MacDougall (Agence France-Presse), Andrzej Zygmuntowicz.

Authors
Top