Koniec zdjęć do nowej serii „Rancza”!

Po 82 dniach zdjęciowych, 27 listopada 2010 r. zakończyły się zdjęcia do nowej serii „Rancza”. Zdjęcia rozpoczęły się 3 sierpnia w Jeruzalu scenami z udziałem ławeczki, ostatnie ujęcia kręcone były w Warszawie, na terenie Instytutu Chemii Przemysłowej, gdzie w jednej z hal zbudowano wnętrza Urzędu Gminy w Wilkowyjach. Oprócz „starych”, dobrze znanych widzom kultowego serialu bohaterów, w kolejnej serii pojawiły się nowe postaci grane przez równie znakomitych aktorów – m.in. Tomasza Sapryka, Dorotę Segdę, Leona Charewicza, Aleksandra Mikołajczaka. Na planie pojawili się także – Anna Iberszer, Patrycja Kazadi, Jakub Tolak, Mariusz Ostrowski i Agnieszka Pawełkiewicz.

W Wilkowyjach po dwóch latach zmieniło się wszystko: Lucy z poświęceniem walczy o lepszą przyszłość gminy jako wójt, dawny wójt buduje tajemniczy biznes i realizuje kunsztowny plan powrotu do polityki, a Czerepach usiłuje być dobrym mężem, co – jak wiadomo – czasem graniczy z niemożliwością. Wieś – zupełnie niechcący – na skutek unijnych zawiłości, nawiązuje nieoczekiwane związki międzynarodowe, w tym szczególnie istotne stają się kontakty wilkowyjsko – włoskie. Na żyznym miejscowym gruncie rozkwitają nowe wielkie uczucia, ambicje i przedsięwzięcia. Niektóre nawet może zbyt wielkie, o czym boleśnie przekonują się bohaterowie wspomnianej słynnej filozofującej ławeczki.
Kolejne odcinki „Rancza” będą obfitowały w humorystyczne wątki i zabawne perypetie mieszkańców wsi, a jeden z nich będzie pastiszem bardzo popularnego amerykańskiego serialu.

Nowe postaci dostarczą pozytywnych wzruszeń i emocji oraz sprawią mniejsze i większe kłopoty. Jedna z par będzie miała problemy natury komunikacyjnej, wynikające z nieznajomości języka polskiego. Ale nie tylko… Piękniejsza połowa tego duetu dodatkowo będzie miała problem z nadmierną emocjonalnością, skutkiem czego zadeklaruje natychmiastową niemal gotowość do założenia rodziny z pewnym, przeżywającym akurat kryzys twórczy, mieszkańcem wsi. Inna z nowych bohaterek powali Wilkowyje egzotyczną urodą i idealnymi wymiarami, wywołując u jednej z żon liczne sceny zazdrości. Jeszcze inna nowa postać – nieletnia z wieku i nie letnia z charakteru bohaterka, dostarczy zgryzoty z powodu nieprzeciętnej inteligencji i skrajnie anarchistycznych poglądów i zachowania. Pojawią się też postaci na wskroś idealistyczne oraz złośliwie czepliwe, z czego te drugie za wszelką cenę będą się starać uprzykrzyć pracę Lucy w urzędzie.
Wilkowyje obrodzą w dzieci. W ostatnim odcinku IV serii Pietrek dowiedział się, że jego ukochana Jola jest w ciąży. Dziś Pietrek jest robiącym karierę muzyczną szczęśliwym mężem i ojcem, zakochanym do szaleństwa potrójnie nie tylko w Joli ale i w synkach – bliźniakach… Lucy, sprawującą dzielnie urząd wójta, w wychowaniu córeczki Dorotki, jeszcze dzielniej i z pełnym oddaniem wspiera Kusy.

A skoro o dzieciach mowa… Część z wilkowyjskich dzieci to już młodzież, a dotychczasowa młodzież to już prawie dorośli, borykający się z miłosnymi dylematami trudnymi do zaakceptowania przez rodziców. Paweł Kozioł (przegrany wójt) zaszokowany faktem w kim tym razem, bardzo poważnie (i ze wzajemnością) zakochała się Klaudia, w pierwszym odruchu chce amantowi córki odrąbać siekierą głowę, a rodzina Solejuków przeżyje dramaty żywcem z „Romea i Julii” z tym, że Romeo ma na imię Szymek…
Jest też para, która usilnie starając się o dziecko, będzie robić wszystko zgodnie z zaleceniami doktora Wezóła a co z tego wyniknie, widzowie przekonają się wiosną 2011 roku.

„Ranczo” – część II, seria I, odc. 1-13
Początek zdjęć – 3 sierpnia 2010 – Jeruzal
Koniec zdjęć – 27 listopada 2010 – Warszawa
Plenery – Jeruzal i okolice, Sokule
Producent – Maciej Strzembosz
Reżyseria – Wojciech Adamczyk
Scenariusz (wszystkie serie) – Robert Brutter, Jerzy Niemczuk
Producent wykonawczy – Studio A (ATM Grupa)
Emisja TVP1 – wiosna 2011
CIEKAWOSTKI Z PLANU:
Zdjęcia do nowej transzy „Rancza” (część II, seria I) trwały 82 dni. Rozpoczęły się 3 sierpnia w Jeruzalu po sklepem Więcławskiej a zakończyły 27 listopada w Warszawie.

Życie serialowych bohaterów toczy się w Wilkowyjach. Naprawdę ekipa przemieszczała się pomiędzy Jeruzalem (plebania, kościół, sklep Więcławskiej, Ośrodek Zdrowia) i okolicznymi miejscowościami – Podskwarne (nowy dom Solejuków) – Strachominem (Knajpa u Japycza) – Latowiczem Rozstanki (dom wójta) – Targówkiem (dom Lodzi i Czerepacha) – Łukówcem (dom policjanta Staśka) – Urzędem Gminy w Klembowie (posterunek policji) – Halinowem (wilkowyjska apteka) – Sokulami (dworek Lucy) – Warszawą (Wilanów, dom Wezóła; Instytut Chemii Przemysłowej, wilkowyjski Urząd Gminy) – Sokulami (dworek Lucy).

Najnowsza seria „Rancza” ma wkład, poprzez tzw. idea placement, w promowanie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednym z priorytetów tego Programu jest wspieranie działalności rolniczej prowadzonej zgodnie z zasadami ochrony środowiska naturalnego oraz działań wpływających na poprawę jego stanu.
W nowej serii „Rancza” pojawiają się nowe dzieci – córeczka Lucy i Kusego, Dorotka (grana na zmianę przez bliźniaczki Weronikę i Wiktorię Kunkę) oraz bliźniaki Joli i Pietrka (Filip i Patryk Grochal). W nowej serii pojawiła się też spora grupa autentycznych Włochów.
W pierwszej scenie, pierwszego odcinka zagrał reżyser „Rancza” – Wojciech Adamczyk. Wcielił się w postać wojewody Urzędu Wojewódzkiego z Lublina. Sceny w Urzędzie Wojewódzkim były kręcone w pałacu w Jabłonnie.

W scenach zbiorowych nowej serii „Rancza” pojawiło się 100 wiernych w Kościele (zagrało w nich prawie 100% mieszkańców Jeruzala) oraz 90 kobiet ćwiczących tai-chi z prawdziwym instruktorem nazywającym się Hai Bui Ngoc.
Trzy dni przez zakończeniem zdjęć do nowej serii „Rancza” nagrano 400 kaset materiału.

W nowej serii „Rancza” widzowie zobaczą efekt przesuwanej szklanki i lewitującej miotły (nietrudno zgadnąć kto tak czaruje), a na planie pojawiły się m.in.: mleczne krowy, chudy pies, 10 kur biegających i 1 kura „zdechła”, rżenie „katowanego” konia, a także, jedna… bardzo brudna krowa.
„Ranczo” – seria II, część I zostanie wyemitowana wiosną 2011 roku w TVP1.

Authors

Related posts

Top