Koniec zdjęć do serialu „Ludzie Chudego”

Mieszkanie Mariana i Łukasza – dwójki z trzech głównych bohaterów serialu komediowego „Ludzie Chudego”. Salon. Marian i Łukasz siedzą bardzo blisko siebie na kanapie i odpowiadają na pytania siedzącego naprzeciwko nich mężczyzny. Przy monitorach reżyser Wojciech Adamczyk w skupieniu podpowiada aktorom: – „Piotrek, miałeś dać Łukaszowi buzi w policzek… Teraz się do niego przytul. Michał, zareaguj na to…. O, to bardzo dobre jest to, co zrobiłeś mu ręką”. „Dwójka” – to do kamery – „Grasz detal, splecione ręce, kładzenie dłoni na udach, przeciągłe spojrzenia, całusek”…

W lipcu reżyser Wojciech Adamczyk, po trzech miesiącach bardzo intensywnej pracy, podziękował ekipie za nakręcenie materiału z 13 scenariuszy serialu komediowego – “Ludzie Chudego” – realizowanego dla Telewizji POLSAT. Czy sceny, które kręcono w mieszkaniu Mariana i Łukasza, oznaczają, że w końcowych odcinkach dowiemy się o bohaterach czegoś, co skrzętnie ukrywali przez całą serię? Obaj mieli żony, Marian wciąż kocha się w Ince i marzy, że któregoś dnia wróci do niego, a i Łukasz nie pozostaje obojętny na wdzięki Sylwii, swojej byłej żony… Odpowiedź na pytanie – co takiego działo się w ich mieszkaniu i po co – już po wakacjach, jesienią w stacji POLSAT.

„Ludzie Chudego” to kryminalny serial komediowy o grupie niezłych, acz z lekka pokręconych policjantów, generujących – niefortunnymi zbiegami okoliczności – więcej problemów niż sami są w stanie rozwiązać. Chudy, Marian i Łukasz to oddani służbie „gliniarze”, przychodzący do pracy bez względu na stan zdrowia i okoliczności życiowe. Ich największą, choć nie jedyną wadą jest fakt, że mają notorycznego pecha.
Pierwowzorem opowieści o trzech muszkieterach z warszawskiej Pragi jest serial „Los Hombres de Paco” na licencji Imagina International Sales, ale polskie scenariusze zostały zaadaptowane do naszego poczucia humoru i tego, co w naszej kulturze jest akceptowalne.
W serialu grają między innymi: Cezary Żak (Chudy), Piotr Pręgowski (Marian), Michał Żurawski (Łukasz), Dorota Segda (Lola, żona Chudego), Anna Cieślak (Sylwia), Edyta Olszówka (Barbara), Paulina Chapko (Kasia), Marian Dziędziel (szef komisariatu, teść Chudego), Maciej Marczewski (komisarz Rataj) i inni.

Zdjęcia rozpoczęły się 7 kwietnia, a zakończyły 9 lipca 2010. W większości kręcone były na warszawskiej Pradze.

Producent – Studio A. Emisja jesienią 2010 w Polsacie.

Zapraszamy także na bloga serialu na stronie producenta – http://www.studio-a.tv/home oraz na Facebooku, w którym mimo zakończenia zdjęć nadal zdradzamy ciekawostki z planu.

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Monika Wlaźniak, Jadwiga Olech
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (601) 367-771
Mail: [email protected]

Authors

Related posts

Top