Nagroda dla Andrzeja Kotkowskiego za „Miasto z morza”!

Podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Kairze nagrodę za reżyserię otrzymał Andrzej Kotkowski za „Miasto z morza”. Jest to ekranizacja pierwszego tomu powieści Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Tak trzymać”. Film zrealizowała ? należąca do ATM Grupy ? spółka Profilm.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze (Cairo International Film Festival) odbywa się regularnie od 1976 i promuje przede wszystkim kino arabskie. Niemniej jednak, wśród laureatów znajdują się również filmowcy z całego świata, w tym także z Polski. Na uroczystej gali ? która odbyła się 9 grudnia ? nagrodę dla reżysera otrzymał Andrzej Kotkowski za film „Miasto z morza”, który był wyświetlany w Polsce w zeszłym roku.
„Nagroda na festiwalu w Kairze to szczególne uhonorowanie pracy Andrzeja Kotkowskiego. Jesteśmy bardzo dumni, że reżyser „Miasta z morza” zyskał uznanie wśród międzynarodowego jury, które zwróciło uwagę na naszą produkcję” ? powiedziała Magdalena Kosmus, producent filmu, która w imieniu Andrzeja Kotkowskiego odbierała w Kairze statuetkę.
„Miasto z morza” to adaptacja powieści „Wiatr od lądu”, która wchodzi w skład znanej trójmiejskiej trylogii „Tak trzymać” Stanisławy Fleszarowej-Muskat. Film przedstawia losy dwojga młodych ludzi (w głównych rolach Julia Pietrucha i Jakub Strzelecki) w czasach budowy portu w Gdyni w latach 1923 ? 1926. Realizacja produkcji była możliwa dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i współpracy z Telewizją Polska SA.

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Monika Wlaźniak, Jadwiga Olech, Edyta Kopeć
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (601) 367-771
Mail: [email protected]

Authors

Related posts

Top