Ósme urodziny marki LIZARD KING

Marka klubów muzycznych LIZARD KING obchodzi w tym roku swoje ósme urodziny. Z tej okazji w czterech klubach LIZARD KING – w czterech różnych miastach Polski – odbędą się cztery wyjątkowe koncerty.

LIZARD KING to marka zrodzona z pasji do muzyki i szeroko rozumianej sztuki. Dzięki tej fascynacji powstały kluby LIZARD KING – miejsca stworzone specjalnie dla miłośników kultowej muzyki, w których króluje rock, blues i jazz. W klubach tych można nie tylko posiedzieć przy kawie, drinku czy piwie, posłuchać dobrej muzyki, ale także zjeść coś smacznego… Ale przede wszystkim można w nich uczestniczyć w świetnie zagranych koncertach. Muzyka grana na żywo z gatunków szeroko rozumianego bluesa, rocka i jazzu jest główną atrakcją klubów. Na „lizardowych” scenach występują zarówno uznane gwiazdy, jak i młodzi artyści, będący u progu swej kariery. Kluby LIZARD KING pomagają im w zaistnieniu na rynku muzycznym organizując LIZARD KING Festiwal – imprezę propagującą pomysłowych i zdolnych muzyków grających muzykę rockową i jej pochodne. Ideą festiwalu jest wspieranie zespołów, które nie posiadają jeszcze kontraktów wiążących ich z wytwórniami muzycznymi.

Nazwa klubów muzycznych LIZARD KING nawiązuje do fragmentu utworu legendarnego wokalisty zespołu The Doors – Jima Morrisona „The celebration of the lizard” – do słów „I am the lizard king, I can do anything”.

Pierwszy klub muzyczny LIZARD KING rozpoczął swą działalność w Poznaniu na początku 2003 roku. Latem 2005 roku powstał LIZARD KING w Łodzi, a w roku 2007 nastąpiło ostre „lizardowe” uderzenie i otwarte zostały kolejne „doors” do klubów w Krakowie i Toruniu. A to jeszcze nie koniec!

By uczcić ósme urodziny marki, kluby muzyczne LIZARD KING zapraszają na cztery wyjątkowe koncerty:
Toruń – 31 marca 2011 (czwartek) – koncert zespołu Kapela ze wsi Warszawa
Poznań – 5 kwietnia 2011 (wtorek) – koncert zespołu Sztywny Pal Azji
Kraków – 7 kwietnia 2011 (czwartek) – koncert zespołu Dżem
Łódź – 7 kwietnia 2011 (czwartek) – koncert zespołu Sztywny Pal Azji

Patronem medialnym urodzinowych koncertów w klubach LIZARD KING jest portal Klubowa.pl

Więcej informacji na stronie: www.lizardking.pl
Operatorem sieci klubów muzycznych LIZARD KING jest R&C Union S.A.

http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=351334856

Authors

Related posts

Top