Polaków obraz własny w najnowszej produkcji Agencji Filmowej Profilm

Profilm – spółka zajmująca się produkcją filmową i telewizyjną, należąca w 100% do ATM Grupy – wyprodukuje film Janusza Kondratiuka pod roboczym tytułem “Milion dolarów”. Zdjęcia do najnowszej komedii rozpoczną się w Gdańsku w dniu 18 sierpnia 2009 roku. W rolach głównych zagrają m.in.: Kinga Preis, Tomasz Karolak oraz Andrzej Grabowski. Muzykę do filmu skomponuje Leszek Możdżer. Kinowa premiera “Miliona dolarów” planowana jest wiosną 2010 roku.

Najnowsza produkcja Agencji Filmowej Profilm to obraz „postransformacyjnych” Polaków, którzy z trudem próbują odnaleźć się we współczesnym świecie, zdominowanym przez wirtualną rzeczywistość. Główną postacią tragikomedii jest Bożena – w tej roli Kinga Preis – pracownica banku i jej mąż Stasinek (Tomasz Karolak). Największym problemem rodziny jest notoryczny brak pieniędzy. Z tego powodu życie Bożeny jest w jej odczuciu pasmem nieustannej frustracji. Gdy w pewnym momencie pojawia się tytułowy milion dolarów, bohaterka postanawia wykorzystać swoją życiową szansę, by odmienić dotychczasowe życie. Jednak niespodziewane pojawienie się takiej sumy pieniędzy staje się przyczyną licznych perypetii z udziałem amatorów szybkiego bogactwa.

Role główne z filmie „Milion dolarów” powierzone zostały znanym polskim i zagranicznym aktorom. W głównych rolach kobiecych – oprócz Kingi Preis – zobaczyć będzie można Joannę Kulig (Zuzanna), Hannę Konarowską (Matylda), Barbarę Krafftównę (Hanna Walczak), Joannę Bartel (kierowniczka w banku), Agnieszkę Sienkiewicz (Julia) czy Tomirę Kowalik (sąsiadka). Role męskie odegrają natomiast: Tomasz Karolak (Stasinek), Jakub Gierszał (Pawełek), Andrzej Grabowski (Tomuś), Rafał Mohr (Walduś), Krzysztof Materna (dyrektor banku) oraz Bogdan Łazuka (Kulawy). W filmie gościnnie pojawi się także czeski aktor Jiri Pomeje, który pierwszego dnia zdjęciowego, na potrzeby roli “Arka” zgoli głowę.
„Nasza najnowsza produkcja to zwariowana komedia o ludziach, których zachowania i reakcje to efekt manipulacji i chorobliwej świadomości zbiorowej. Siłą napędową „Miliona dolarów” są pieniądze, które w poczuciu większości pozwalają uzyskać najbardziej pożądany status społeczny, tak promowany przez media masowe. Pragniemy pokazać, że źródłem samooceny milionów ludzi staje się posiadanie i dążenie do osiągnięcia postawy zwanej „konsumentem idealnym”. Krótko mówiąc, będzie to opowieść o zwyczajnych ludziach, w nadzwyczajnej sytuacji. To coś, co różni komedię od dramatu, wynikać ma właśnie z normalności tych ludzi” – mówi Janusz Kondratiuk, reżyser i scenarzysta filmu.
O oprawę muzyczną produkcji zadba Leszek Możdżer wybitny polski kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny. Autorem scenariusza jest Dominik Rettinger-Wieczorkowski i Janusz Kondratiuk.

Profilm Agencja Filmowa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku – powstała w 1988 roku. Od maja 2007 roku należy do Grupy ATM, która nabyła 100% udziałów Profilmu. W ramach umowy ATM Grupa przejęła także Agencję Usług Telewizyjnych zajmującą się wynajmem sprzętu oraz świadczącą usługi postprodukcyjne.

Dodatkowych informacji udziela:

GENESIS PR
Eliza Misiecka, Katarzyna Szafader, Karolina Bałachowicz, Katarzyna Furmankiewicz

Tel. (22) 327 16 90, (601) 367 771

Authors

Related posts

Top