Poznaj swoją lustrzankę we Wrocławiu: dzień I – relacja

Dwudniowe, popołudniowe szkolenie “Poznaj swoją lustrzankę” rozpoczęło się z trzyminutowym opóźnieniem – zaparkowanie samochodu w okolicach dzielnicy Wrocław – Stare Miasto graniczy z cudem. Po trwającej kilka minut rejestracji prowadzący Marcin Woźniak błyskawicznie wprowadził wszystkich 27 Uczestników w temat – barwnie opisując historię lustrzanki, uprzedzając jednocześnie, że w pierwszym dniu szkolenia będzie starał się przekazać wiele informacji technicznych, dotyczących budowy lustrzanki i współzależności pomiędzy jej elementami…


Część wykładu – co siedzi w lustrzance – przebiegła sprawnie i szybko – w końcu większość Uczestników swoje lustrzanki już nieco zna. Z zainteresowaniem spotkał się pokaz filmów, prezentujących w zwolnionym tempie sposób działania migawki i przesłony – mogliśmy zobaczyć kilkunastosekundowy film, pokazujący w istocie to ,co dzieje się w ciągu 1/500 sekundy.


Wysłuchawszy dłuższego fragmentu dotyczącego ogniskowej, cech konstrukcyjnych obiektywów i ich parametrów, zależności i relacji pomiędzy poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi i wpływu tych relacji na możliwości aparatów, Uczestnicy z pewną ulgą skorzystali z piętnastominutowej przerwy i poczęstunku.


Redaktor Marcin Woźniak po przerwie nie odpuścił i nie zwolnił tempa. Przystąpił do części dotyczącej naświetlania, ekspozycji, metod pomiaru światła. Omówił również typowe błędy popełniane przez początkujących fotografów. Nie miał jednak łatwego życia. Uczestnicy szkolenia często zadawali pytania, wskazujące na to, że temat lustrzanek nie jest dla nich całkiem obcy, i że solidnie przygotowali się do szkolenia.


W piątek kolejny, drugi dzień szkolenia. Jeśli pogoda dopisze, spotkamy się w plenerze, aby praktycznie sprawdzić, czego się nauczyliśmy w dniu pierwszym. Będzie też czas, aby bliżej przyjrzeć się możliwościom lustrzanek, które razem z  Uczestnikami trafiły na szkolenie. Relacja z drugiego dnia warsztatów już w poniedziałek.


Kolejne edycje już niebawem:


18-19 marca 2010 w Katowicach – Poznaj swoją lustrzankę dla wtajemniczonych


20, 21 marca 2010 w Warszawie – Poznaj swoją lustrzankę (brak wolnych miejsc)


22 – 23 marca 2010 w Warszawie – Poznaj swoją lustrzankę


27 marca 2010 w Łodzi – Poznaj swoją lustrzankę


17 kwietnia 2010 w Krakowie – Poznaj swoją lustrzankę


26 – 27 kwietnia 2010 w Szczecinie – Poznaj swoją lustrzankę


28 kwietnia 2010 w Poznaniu – Poznaj swoją lustrzankę


29 – 30 kwietnia 2010 w Bydgoszczy – Poznaj swoją lustrzankę


 

Authors

Related posts

Top