Profesjonalne techniki oświetleniowe – warsztaty praktyczne

Oświetlenie stanowi język fotografii. Jednak aby swobodnie mówić tym językiem, należy posiąść pewne umiejętności, poznać pewne reguły… SwiatObrazu.pl zaprasza na praktyczne warsztaty, które pomogą opanować oświetlenie fotograficzne.


Zdobądź władzę nad światłem!


Udane zdjęcia wymagają znajomości i zastosowania trzech uniwersalnych reguł dotyczących: rozmiaru źródła światła, które zastosujemy, sposobu odbicia światła od powierzchni oraz ustawienia i wykorzystania kąta padania światła.


Pojawia się jednak często wiele pytań – jakie oświetlenie zastosować? Jak zamontować lampy i dobrać takie ustawienia, aby zdjęcie było poprawnie naświetlone? Jak zlikwidować efekt “spłaszczenia” pierwszego planu przez błysk i niedoświetlenia tła? A gdy jesteśmy w studio: jakiego typu lampy zastosować i jak je rozstawić? Jak wykonać dobre zdjęcie w różnych kluczach oświetleniowych i jak zmienić barwę światła?


Być może macie nawet pomysły, czy wręcz pewną wiedzę na temat korzystania z oświetlenia, jednak bez osadzenia teorii w praktyce nie można powiedzieć, że jest się znawcą danego tematu.


Z myślą o tych z Was, którzy chcieliby poznać tematykę naprawdę dogłębnie, przygotowaliśmy praktyczne szkolenie warsztatowe na temat profesjonalnych technik oświetleniowych. Pozwoli Wam ono uzupełnić swoją wiedzę i wykorzystać swoje umiejętności w praktyce, w trakcie wspólnej pracy z profesjonalistami. W toku ośmiogodzinnego warsztatu poznacie cały arsenał świateł, nauczycie się zarządzać odbiciem i kątem padania światła.


Całą zdobytą wiedzę będziecie mogli wykorzystać zarówno we własnej praktyce fotograficznej, jak i w pracy asystenta profesjonalnego fotografa.


Warsztaty poprowadzi Szymon Kobusiński. Absolwent Technikum Fototechnicznego na Spokojnej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym I nagrodę w konkursie dla fotografów profesjonalnych ,”Modna Nokia”. Specjalizuje się w fotografii portretowej (przeczytaj wywiad z Szymonem Kubusińskim). Paweł Wójcik – Dyrektor Zarządzający Photoproduction. Filip Zwierzchowski – asystent oświetleniowy

Termin: 19 marca 2010, w godzinach od 9:00 – 17:00


Miejsce: Warszawa Studio Bank,  Cena: 460 zł


W cenie warsztatów Uczestnicy otrzymują:
a) materiały szkoleniowe,
b) możlwość pracy z profesjonalnym sprzętem oświetleniowym,
c) poczęstunek,
d) certyfikat poświadczający ukończenie warsztatów.Przeczytaj relację ze szkolenia wprowadzającego


Aby stać się uczestnikiem warsztatów wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Authors

Related posts

Top