Prorok przedpremierowo

W piątek, 14 maja br., w kinach Cinema City w Warszawie, Krakowie i Poznaniu odbędą się specjalne, przedpremierowe pokazy filmu „Prorok”. To niezwykle ciekawy i obsypany nagrodami obraz w reżyserii nagrodzonego tegorocznym Cezarem – Jacquesa Audiarda. „Prorok” to opowiedziana niezwykle realistycznie i zapadająca w pamięć widzów historia 19-letniego Malika El Djebena – w tej roli świetny Tahar Rahim, który odsiadując 6-letni wyrok pnie się po kolejnych szczeblach więziennej hierarchii, aż na sam szczyt. To obaz, którego nie można przegapić, a jak się go zobaczy to nie można o nim zapomnieć.

„Prorok” (Un Prophete) to historia 19-letniego, półanalfabety Malika El Djebena, który trafia do więzięnia by odsiedzieć swój 6-letni wyrok i z przysłowiowego chłopca na posyłki, dzięki swojemu sprytowi i umiejętności szybkiej adaptacji z czasem staje się szefem rządzącego więzieniem gangu. Ten film to zdobywca nagrody Grand Prix na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes oraz aż 9 tegorocznych Cezarów m.in. za najlepszą reżyserię i scenariusz oraz za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. To niezwykle ciekawie opowiedziana, angażująca widza historia, gdzie brutalność realiów więziennego życia idzie w parze z odrealnionymi sekwencjami. Dzieki nim widzowie nie tylko lepiej poznają głównego bohatera, ale wręcz wczuwają się w jego sytuację, a cały obraz zyskuje niesamowitą „siłę rażenia”.

Wielu krytyków twierdzi nawet, że „Prorok” to jeden z najlepszych europejskich filmów ostatnich lat i kolejna po włoskiej „Gomorze” znakomita europejska odpowiedź na filmy Scorsese i de Palmy.

„Prorok” przedpremierowo w Cinema City Sadyba, Cinema City Bonarka oraz Cinema City Kinepolis tylko 14 maja.

Authors
Top