Swiatobrazu.pl w nowej odsłonie – krótki przewodnik

Nieustannie rosnąca liczba Czytelników Swiatobrazu.pl (przekraczająca obecnie 260 000 UU miesięcznie) zaowocowała lawiną pomysłów i sugestii, które otrzymujemy od Internautów. Po ich analizie podjęliśmy decyzję o zmianie szaty graficznej serwisu. Ale zmiana ta nie jest jedynie sztuką dla sztuki – jednocześnie zaimplementowaliśmy wiele nowych funkcji, których rola sprowadza się do ułatwienia Czytelnikom dotarcia do ich ulubionych działów tematycznych i interesujących ich informacji.


Prezentujemy krótki przewodnik po nowym serwisie Swiatobrazu.pl

Tematycznie

Zacznijmy od przycisku “Tematycznie”. Jego użycie spowoduje rozwinięcie menu, w którym możecie wybrać temat lub rodzaj produktu, do którego opisu chcecie dotrzeć. Przykładowe pozycje z menu to: aktualności, testy, warsztaty, wystawy, sprzęt foto, sprzęt wideo – lista pozycji jest naprawdę długa – zachęcam do jej przejrzenia.

Indeks tematyczny

W górnym pasku nawigacyjnym z prawej strony znajduje się przycisk: Indeks tematyczny. Jego uzycie przeniesie Was do strony, z której bez problemu dotrzecie do artykułów o interesujacej Was tematyce. Jeżeli np. interesuje Was sprzęt Nikona, wystarczy przewinąć stronę do litery N i wybrać spośród linków odnoszących się do interesującej Was kategorii. Wybierając  pozycję Nikon otrzymacie listę 340 artykułów dotyczących tego sprzętu.

Wyszukiwarka

U góry strony znajduje się pasek wyszukiwarki. Przed wpisaniem frazy z rozwijalnego menu można wskazać dział, który się przeszukuje. Każda z kategorii ma swoją wyszukiwarkę zaawansowaną – dostosowaną do specyfiki kategorii. Link do wyszukiwania zaawansowanego wyświetli się na stronie z wynikami wyszukiwania uproszczonego. Wyszukiwarka znajduje dokładnie taki wyraz jaki zostanie podany. W przypadku wielu wyrazów, pokazane zostaną wyniki, które zawierają wszystkie podane wyrazy.


Polecamy

W prawej części strony znajduje się okno: Polecamy. Wybieramy tam artykuły i materiały, których oglądalność wskazuje, że interesują wiele osób, lub na które chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę.  Obok znajduje się okienko przełączania pomiędzy artykułami (suwak).

Zachęcamy

W prawej części znajduje się okno: Zachęcamy, gdzie prezentujemy fotografie, które warto zobaczyć. Obok znajduje się okienko przełączania pomiędzy zdjęciami (suwak).


Poleć znajomemu

W każdym artykule, z prawej strony znajduje się link do mechanizmu, umożliwiającego przesłanie czytanego artykułu swoim znajomym, lub na swój adres e-mail. Przesłany materiał zawiera również zdjęcia umieszczone w artykule.

Czytaj także

Czytając artykuł często chcielibyśmy przeczytać inne, traktujące o tej samej lub zbliżonej tematyce. Z prawej strony znajduje się okno “Czytaj więcej” – za pomocą znajdującego się tam suwaka możemy odnaleźć podobne do czytanych artykuły.

Zaloguj się


Nasz serwis można przeglądać bez konieczności logowania. Jednak aktywne dodawanie treści (w tym komentarzy, zdjęć, udział w konkursach itp.) wymaga już zalogowania. Jeżeli nie macie jeszcze loginu i hasła, wypełnijcie krótki formularz rejestracyjny i po minucie będziecie mieli pełne uprawnienia do dodawania własnych treści do serwisu.

Authors

Related posts

Top