Sztuka dobra i tania

Sztuka dobra i tania

autorem artykułu jest Arkadiusz Wolnik


W tym roku przygotowaliśmy kilkanaście nowych edycji, które wykonane zostały przez artystów ze szczególną starannością. To pełnoprawne prace artystyczne, które powstały specjalnie z myślą o najbardziej wymagających, zmęczonych przedświąteczną nadkonsumpcją odbiorcach. Polujący na okazję miłośnicy sztuki najnowszej będą zachwyceni, poszukiwacze śmiesznych gadżetów – trochę zawiedzeni.Wśród autorów nowych edycji w tym roku m.in.:

1169085_helsinki_churchAgata Bogacka, Michał Budny (uczestnik trzech międzynarodowych biennale w 2008 roku), Rafał Bujnowski, Oskar Dawicki (nominowany do „Paszportu Polityki”), Sławomir Elsner, Nicolas Grospierre (laureat Złotego Lwa Biennale Architektury w Wenecji), Przemek Matecki, Zbigniew Rogalski, Paweł Susid. Po raz pierwszy na Targach Taniej Sztuki m.in.: Olaf Brzeski, Aneta Grzeszykowska & Jan Smaga, Karol Radziszewski.Tegoroczną nowością jest również przygotowana przez krakowski Bunkier Sztuki kolekcja unikatowych obiektów i zabawek dla dzieci, zaprojektowanych przez artystów, m.in. Joannę Pawlik i Agatę Biskup.

TTS – o co chodzi?Dobra sztuka nie musi być droga. Organizując Targi Taniej Sztuki udowadniamy, że sens sztuki tkwi w jej społecznej obecności, a nie w wartości materialnej. Na zaproszenie Rastra najlepsi współcześni artyści prezentują prace do użytku domowego i osobistego – inteligentne w treści, kameralne w skali i radykalnie tanie. Prace, których celem jest dotarcie do rąk stosunkowo największej liczby osób i życie w prywatnych mieszkaniach zamiast hibernacji w galeryjnych, muzealnych i bankowych magazynach. Po symbolicznych cenach – już od złotówki – oferujemy sztukę, która igra z naszą codziennością i proponuje odmienne, bardziej wnikliwe spojrzenie nie tylko na światowe wydarzenia, ale również na zwyczajne przedmioty, rutynowe czynności i prywatne emocje.

Powodzenie kolejnych edycji Targów Taniej Sztuki pokazało, że sztuka współczesna – jako intelektualna i estetyczna prowokacja – może uczestniczyć w codziennym życiu i z powodzeniem przechodzić z rąk do rąk, choćby w niewinnym kamuflażu gwiazdkowego prezentu.

Dbaj o morale, przyłącz się do dystrybucji wolnej myśli, przyjdź do Rastra na Targi Taniej Sztuki, zainwestuj, wymień pieniądze na dobra niematerialne, dla siebie i swoich bliskich.Jeśli nie chcesz kupować – przyjdź obejrzeć dobrą sztukę na żywo!Targi Taniej Sztuki –

Wernisaż fot. Sobota, 20 grudnia 2008 roku , godzina 18:00

Wystawa czynna: 20 grudnia 2008 – 23 grudnia 2008

Galeria Raster, Warszawa ul. Hoża 42 m. 8

Artykuł pochodzi ze strony swiatobrazu.pl. Zapraszamy na nasze forum fotograficzne


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Authors

Related posts

Top