The Alps – Alpy

Alpy plakat

Jedyne w Polsce pokazy filmu “The Alps – Alpy”, którego producentami są twórcy słynnego filmu “Everest” do zobaczenia tylko w wybranych kinach Orange IMAX w dniach 26, 28 i 29 kwietnia 2010r. Na gigantycznym ekranie zobaczysz zmagania z Eiger North Face i Matterhornem, niesamowite widoki gór i jezior, zejścia lawin i podróże pociągami oraz niezwykłą historię rodzinną. A do tego wszystkiego muzyka grupy Queen w tle. Tego nie można przegapić.

Film “The Alps – Alpy” na gigantycznych ekranach kin Orange IMAX pokazuje niepowtarzalny świat szwajcarskich gór, a na jego tle – prawdziwą historię Johna Harlina III, amerykańskiego alpinisty i pisarza, który chce przejść North Face, północną ścianą Eigeru.

Jego ojciec, John Harlin II był pierwszym Amerykaninem, który chciał zdobyć ścianę, uważaną za jedną z najtrudniejszych na świecie. W 1966 roku podczas wytyczania nowej drogi (direttissima) ok. 400 m przed szczytem zerwała się lina i alpinista runął w przepaść. To wydarzenie na zawsze zmieniło życie 9-letniego wówczas chłopca.
Alpy plakat
40 lat później John junior przybywa do Szwajcarii, aby zmierzyć się z największym wyzwaniem w jego życiu. Towarzyszą mu doświadczeni alpiniści: Robert i Daniela Jasper. Niesamowite obrazy gór, podróże przez fascynujące, alpejskie krajobrazy, filmowane w nowatorski sposób zejścia lawin i pasjonujące zmagania z górami. Historia człowieka i jego obaw oraz ważność rodziny. Podróże po Szwajcarii – Grindelwald, Zermatt, Swiss Grand Canoyn, lodowiec Aletsch, Dolina Verzasca, mosty, tunele i pociągi.

Pokazy organizowane są przez Switzerland Tourism w Polsce i odbędą się w kinach Orange IMAX:

* Warszawa: 26 kwietnia, poniedziałek, godz. 18:30, Sadyba Best Mall, ul. Powsińska 31
* Kraków: 28 kwietnia, środa, godz. 18:30, CH Plaza, Al. Pokoju 44
* Katowice: 29 kwietnia, czwartek, godz. 18:30, Punkt 44, ul Gliwicka 44

Wstęp z zaproszeniami Switzerland Tourism.

Ilość biletów ograniczona i dostępna bezpłatnie na stronie: www.MojaSzwajcaria.pl

Reżyseria: Stephen Jukon
Muzyka: Queen

Język angielski, bez polskich napisów, 45 min.
Produkcja: MacGillivray Freeman Films, 2D

Authors
Top