Warsztat "Poznaj swoją lustrzankę"

Zakończyła się druga edycja warsztatów Poznaj swoją lustrzankę – tym razem w Krakowie. Kolejne edycje już w marcu we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi.


Warsztat, podobnie jak edycja katowicka, rozpoczął się krótkim wstępem na temat historii rozwoju lustrzanki, od pierwszego historycznego modelu, przez coraz bardziej zaawansowane aż do dzisiejszych modeli systemowych. Żeby ułatwić naukę obsługi aparatu typu (D)SLR wykładowca, Redaktor Marcin Woźniak, oprócz rozdania materiałów szkoleniowych szczegółowo wyjaśnił budowę urządzenia, oraz zależności pomiędzy poszczególnymi elementami, takimi jak lustro, migawka, światłomierz, zależności pomiędzy tymi elementami oraz ogniskową i głębią ostrości – omówiona została też budowa obiektywu. Pierwsza część warsztatu zakończyła się wspólnym lunchem.


Po powrocie z krótkiej przerwy na poczęstunek wykład trwał dalej, która obejmowała dalsze przybliżenie typów obiektywów i ich zastosowań (podczas którego między innymi “zdemitologizowane” zostały nieco szkła kitowe), oraz bardziej zaawansowane techniki fotograficzne. Wspomniano o zoomowaniu, panoramowaniu, bracketingu, a także wyjaśniono szczegółowo tryby PASM i tematyczne. Prowadzący udzielili również kilku porad przydatnych podczas fotografowania w nietypowych sytuacjach, co zostało pokazane na konkretnych przykładach zdjęć. Samo szkolenie trwało nawet dłużej niż przewidziano, zaś w jego toku i już po jego zakończeniu prowadzący udzielał odpowiedzi na liczne pytania uczestników.


Kolejna edycja warsztatów “Poznaj swoją lustrzankę” odbędą się:


11-12 marca 2010 we Wrocławiu. Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz..


22-23 marca w  2010 Warwaszawie.  Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz.


27 marca 2010 na targach Film Foto Video w Łodzi.  Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz

Authors

Related posts

Top