wernisaż wystawy malarstwa Marcina Sutryka

Agencja Public Relations ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa MARCINA SUTRYKA, który odbędzie się w piątek 29 stycznia, o godzinie 18:00 w Galerii Zadra w Warszawie.

Na wystawie prezentowane będą prace powstałe w ciągu dwóch ostatnich lat (2008-2009).
9
W swoich pracach Marcin Sutryk unika skojarzeń i pozostawia ogromne pole niedomówień. Jego obrazy są swoistą grą z odbiorcą: grą światłem, kolorem, kształtem oraz fakturą. Nie ma jednoznacznej osi, która łączyłaby prezentowane prace.

„Malując odwołuję się do własnych przeżyć i emocji, dlatego nie robię szkiców do obrazów, nie ma żadnych wcześniejszych projektów. Maluję spontanicznie do samego końca, nie wiedząc jaki będzie efekt końcowy. Moja twórczość jest bardziej echem i powidokiem natury niż bezpośrednim odniesieniem do niej” – deklaruje Sutryk.
8-1
Marcin urodził się w 1979 roku. Swój malarski warsztat rozwijał w pracowni dr Mikołaja Bielugi oraz w pracowni grafiki mgr Haliny Cholewki na Wydziale Pedagogiki Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Twórczość artystyczną łączy z pracą dydaktyczną, jest wykładowcą fotografii w CKK Profesja w Warszawie oraz AP Edukacja w Siedlcach.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Adres wystawy: Galeria Zadra, ul. Andersa 29, Warszawa.

Authors

Related posts

Top