Wiosenna premiera – bestsellerowe “Balladyny i romanse” już w ebooku!

Książka Ignacego Karpowicza, laureata Paszportów Polityki 2010, już w ofercie Virtualo

“Balladyny i romanse” to niewątpliwie jedna z najbardziej oczekiwanych ebookowych premier 2011 r. Autorem książki jest Ignacy Karpowicz, po raz pierwszy nominowany do Paszportów Polityki w 2006 r. za debiutancką powieść “Niehalo”. Nagrodę zdobył jednak dopiero 4 lata później za wydane nakładem Wydawnictwa Literackiego “Balladyny i romanse”. Powieść, momentami ironiczna i prześmiewcza, momentami wzruszająca i budząca ukryte pokłady emocji, zmusza czytelników do głębokiej refleksji nad swoim życiem. Bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych i najbardziej poruszających polskich książek wydanych w ciągu ostatnich lat.

Starych, potężnych bogów wyparli trywialni, ale i bezwzględni bożkowie popkultury. Świat globalnej wioski nie daje poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Osamotnieni ludzie już dawno stracili nadzieję na odmianę losu, żyją z dnia na dzień, apatyczni i znudzeni… na domiar złego zaczyna brakować kawy. W niewyjaśnionych okolicznościach znikają też żelazka.
Pewnego dnia bogowie postanawiają działać. Dużą grupą zstępują wśród ludzi. Czy Nike, Afrodycie, Jezusowi, Ozyrysowi, Lucyferowi i innym uda się przywrócić właściwe hierarchie? Czy ludzkość jeszcze raz uwierzy? I dlaczego bogowie, mając tak wiele możliwości, na miejsce swego „zniebozstąpienia” wybrali akurat „kraj w promocji”, czyli Polskę?
Najnowsza powieść Ignacego Karpowicza, nominowanego do Nagrody Nike za Gesty, to świetnie skonstruowany, ironiczny traktat o współczesności. Zabawny i przerażający zarazem. Prowokacyjny i obrazoburczy. Jednym się spodoba. Drugim nie. I tak ma być.
Ebook w formacie ePUB przystosowanym do odczytywania na e-czytnikach od 04.04.2011 r. dostępny jest w sieci dystrybucji Virtualo – empik.com, amazonka.pl, gandalf.com.pl i u innych partnerów.

http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=1894632317

Authors

Related posts

Top