Wiosenne pokazy etiud młodych polskich filmowców w łódzkiej Manufakturze

Już 22 kwietnia o godzinie 20:00 wiosenna gratka dla miłośników młodego kina. Cinema City Manufaktura zaprasza na kwietniowy przegląd etiud studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi „Filmowe Odkrycia”. W ramach pokazu, oprócz twórczości młodych polskich filmowców, zaprezentowana zostanie również etiuda „Słoń” w reżyserii samej Agnieszki Osieckiej.

Wiosenna odsłonę cyklicznego projektu „Filmowe Odkrycia” realizowanego przy współpracy Cinema City z łódzką filmówką z pewnością nie rozczaruje wiernej publiczności, jaka zdążyła zgromadzić się podczas poprzednich spotkań. Tym razem na widzów czeka kolejna porcja dobrego kina w postaci aż dziewięciu wyjątkowych etiud.
Babie-Lato-1
Przegląd rozpocznie pokaz etiudy „Babie Lata”, w której Maciek Cendrowski przedstawi swoją wizję teorii ewolucji, a konkretnie zdradzi skąd wzięli się mężczyźni. Następnie „Lekcji demokracji” udzieli Piotr Litwin. Błażej Gapa z kolei zabierze nas w „Desert Daisy – Morderczy Pościg”, w którym główny bohater, ścigany przez bezlitosnych myśliwych, będzie walczył o życie. W „MC. Człowiek z winylu” w reżyserii Bartosza Warwasa poznamy nieocenzurowaną historię człowieka, któremu jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele. W podróż po Ameryce na starym polskim motorze wyruszymy dzięki etiudzie Joanny Bartczak „Duży i mały Bob”. Natomiast teorię kwarków i atomów poznamy dzięki surrealistycznej animacji Andrzeja Jobczyka „Superstruna”. Urszula Piętka w krótkometrażowym filmie „Wojtek” przybliży nam świat zbuntowanego osiemnastolatka, który oprócz konfliktu z rodzicami boryka się z problemami wieku dorastania.


Jakub Burakiewicz w „Kocham cię” poprzez opowieść o losach pary kochanków, podejmie kolejną próbę odpowiedzenia na odwieczne pytanie „Czy miłość wszystko może?” .


Kwietniowe filmów odkrywanie w Cinema City Manufaktura zwieńczy etiuda, legendy polskiej piosenki, Agnieszki Osieckiej – „Słoń”. Adaptacja filmowa groteskowego opowiadania Sławomira Mrożka powstała w 1959 roku, w czasie studiów artystki na wydziale reżyserii PWSFTviT. W etiudzie poznajemy historię zoo, nieudolnie zarządzanego przez kierownika – konformisty, płaszczącego się w każdym swoim działaniu przed przełożonymi. Jednym z jego absurdalnych pomysłów jest podstawienie gumowego, dmuchanego słonia zamiast prawdziwego…

Lekcja-demokracji-1
Lekcja demokracji


MC. Człowiek z winylu

„Filmowe Odkrycia” Cinema City Łódź Manufaktura,

22 kwietnia 2010r., godz. 20.00

Bilety na pokaz kosztują 9 zł normalny, 8 zł ulgowy

hastagi na stronie:

#MC CZŁOWIEK Z WINYLU #lasagrada odziez

Authors

Related posts

Top