www.Swiatobrazu.pl w nowej odsłonie – krótki przewodnik po serwisie

Serwis SwiatObrazu.pl zdecydował się na zmianę szaty graficznej strony oraz wprowadzenie wielu nowych funkcji i ulepszeń. Spowodowane jest to uwagami i sugestiami ogromnej ilości użytkowników serwisu, zmiany ułatwią czytelnikom dotarcie do ich ulubionych działów tematycznych oraz interesujących ich informacji. Na stronie pojawiło się kilka nowych menu, które  umożliwiają szybkie poruszanie się po serwisie.


Menu „Tematycznie” pozwala wybrać temat lub rodzaj produktu, do którego chce się dotrzeć. Użycie przycisku „Indeks” przenosi do strony, z której bez problemu można dotrzeć do artykułów o konkretnej tematyce. Indeks jest ułożony w kolejności alfabetycznej, co zdecydowanie usprawnia poruszanie się na stronie. U góry strony znajduje się pasek „Wyszukiwarki”. Przed wpisaniem frazy z rozwijalnego menu można wskazać dział, który się przeszukuje. Każda z kategorii ma swoją wyszukiwarkę zaawansowaną – dostosowaną do specyfiki kategorii. Link do wyszukiwania zaawansowanego wyświetli się na stronie z wynikami wyszukiwania uproszczonego. Wyszukiwarka znajduje dokładnie ten wyraz, który zostanie podany. W przypadku wielu wyrazów, pokazane zostaną wyniki, które zawierają wszystkie podane wyrazy lub frazę.


W prawej części strony znajduje się okno „Polecamy”. Można tam wybrać artykuły i materiały, których oglądalność wskazuje, że interesują wiele osób, lub na które zamierza się zwrócić szczególną uwagę. W prawej części znajduje się okno „Zachęcamy”, gdzie prezentowane są fotografie, które warto zobaczyć. Obok widnieje okienko przełączania pomiędzy zdjęciami (suwak).  Jeśli ktoś zechce przeczytać artykuł o zbliżonej tematyce do tego, który właśnie przegląda – będzie mógł skorzystać z opcji „Czytaj także”, która znajduje się po prawej stronie każdego z tekstów. Umieszczony jest tam również suwak, który pozwala przewijać i wyszukiwać podobne artykuły.


Ponadto jeżeli chce się aktywnie uczestniczyć na stronie, dodawać komentarze, zdjęcia, brać udział w różnego typu konkursach – można się zarejestrować. Rejestracja przebiega sprawnie i szybko i daje pełne uprawnienia do dodawania własnych treści w serwisie.

Authors

Related posts

Top