"Zachwycające fotografie w technice HDRI" – film szkoleniowy

Przygotowany przez serwis SwiatObrazu.pl film szkoleniowy “Zachwycające fotografie w technice HDRI dla początkujących” dzięki przedstawionym wyjaśnieniom, poradom i metodom pozwoli zdobyć solidne postawy do rozpoczęcia kreatywnej pracy przy wykorzystaniu techniki HDRI.

HDRI (High Dynamic Range Imaging), to metoda pozyskiwania i edycji całego oświetlenia dostępnego w obrębie fotografowanej sceny. Pozwala ona uzyskać zdjęcia o wyjątkowo szerokiej palecie tonów, oddając w jednym kadrze zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary w sposób, którego nie byłoby w stanie ukazać żadne zdjęcie – ani wykonane z wykorzystaniem aparatów cyfrowych, ani tradycyjnych. Odpowiednio użyta technika HDRI pozwala uzyskać wyjątkowo realistyczne obrazy porównywalne z tym, co widzi ludzkie oko a także zupełnie nierealne, mieniące się barwami bajkowe kadry.

Film w przystępny sposób omawia podstawowe zagadnienia związane z wykonywaniem zdjęć o poszerzonym zakresie tonalnym, a następnie sposoby łączenia ich za pomocą popularnych aplikacji graficznych. Można się z niego dowiedzieć nie tylko, na czym polega sam proces łączenia zdjęć źródłowych w programie komputerowym, ale nauczyć się także odpowiedniego ich wykonywania z uwzględnieniem specyfiki fotografowanej sceny.

Film zrealizowany został z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych fotografach, których ambicją jest poszerzenie swojej wiedzy w zakresie wykonywania zdjęć i ich cyfrowej obróbki. Twórcy filmu zakładają, że oglądającym film znane są podstawowe pojęcia fotograficzne, takie jak “przysłona”, “czas naświetlania” oraz “ekspozycja”, a także, że posiadają oni i używają jednej, bądź kilku z listy następujących aplikacji: Adobe Photoshop Elements 9, Adobe Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop CS5. Zawarte w filmie porady ogólne mogą zostać wykorzystane również w pracy z innymi aplikacjami do generowania i obróbki obrazów o poszerzonym zakresie tonalnym. Film szkoleniowy polecany jest w szczególności osobom, które zetknęły się już i zafascynowane są zdjęciami wykonanymi w technice HDRI. Dla tej grupy będzie on bowiem stanowił nie tylko odpowiedź na pytanie “jak to się robi”, ale też zwróci uwagę na wiele błędów, jakie popełniają początkujący adepci wspomnianej techniki oraz pokaże, jak ich uniknąć.

Film szkoleniowy można zakupić na stronie serwisu www.swiatobrazu.pl.

Authors

Related posts

Top