Nowości Wiadomości branżowe

“Złote Krople” – polska baśń w gwiazdorskiej obsadzie!

Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr, Jerzy Kryszak, Robert Gonera, Marzena Sztuka, Dariusz Gnatowski oraz Tomasz Kot - to tylko niektóre nazwiska, biorące udział w nowej polskiej produkcji animowanej p.t. "Złote Krople".

Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr, Jerzy Kryszak, Robert Gonera, Marzena Sztuka, Dariusz Gnatowski oraz Tomasz Kot – to tylko niektóre nazwiska, biorące udział w nowej polskiej produkcji animowanej p.t. “Złote Krople”. Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej projekt realizuje ATM Grupa SA wraz ze studiem Virtual Magic – specjalizującym się w technologii 3D oraz filmowych efektach specjalnych. Premiera kinowa planowana jest na 2012 rok.
Bliska duchowi Disneya fabuła przedstawia historię rodzeństwa, które w poszukiwaniu tytułowych “Złotych Kropli” wyrusza do równoległej, średniowiecznej krainy. Zadanie, jakie stoi przed bohaterami wymaga od nich odpowiedzialności i wytrwałości. Przyjdzie im między innymi spotkać się z czarownicą, stawić czoła szalonemu królowi, czy pokonać złych piratów – a wszystko to po, aby uratować chorą mamę. Podstawowym warunkiem osiągnięcia celu, jest to, że nikomu nie mogą zrobić krzywdy. “Złote Krople” to film bez przemocy, bazujący na wartkiej akcji i pozytywnych emocjach. Produkcja utrzymana w baśniowym klimacie stanowi połączenie realizmu i magii w wyrównanych proporcjach.
“Rzadko istnieje możliwość przedstawienia historii w tak barwny sposób” – zauważa Marcin Męczkowski, reżyser filmu. “Złote Krople” to projekt realizowany z dużym rozmachem, a dzięki gwiazdorskiej obsadzie i błyskotliwie zagranym dialogom, film ma szansę trafić nie tylko do młodych widzów, ale także do ich rodziców” – dodaje Marcin Męczkowski.
W warstwie graficznej “Złote Krople” prezentują mieszankę techniki 2D i 3D, polegającą na zestawieniu tradycyjnej animacji postaci z niezwykle realistycznym tłem. Takie rozwiązanie daje innowacyjny efekt, zaskakując szczególnie widowiskowym połączeniem wizualnej klasyki i nowoczesności. “Stylistyka ta wychodzi naprzeciw światowym trendom powrotu do typowej, rysunkowej kreacji postaci” – mówi Daniel Zduńczyk, reżyser i supervisor animacji ze Studia Virtual Magic. “W tworzeniu animacji bohaterów drugo- i trzecioplanowych pomocna będzie komputerowa technologia “motion capture”, zazwyczaj używana wyłącznie do kreacji postaci realistycznych” – uzupełnia Daniel Zduńczyk.
Trójwymiarowa scenografia oraz połączenie jej z klasyczną animacją 3D zostaną wykonane w studio Virtual Magic. Realizację filmu rozpoczęto od nagrania tzw. “presynchronów”, czyli ścieżki dialogowej, która stanowi podstawowy budulec w procesie tworzenia postaci. Dzięki takiemu zabiegowi – o rzeczywistym charakterze bohaterów decyduje aktor i jego interpretacja – dopiero później animatorzy i graficy dostosowują się do ich artystycznej wizji.
Za wygląd oraz choreografię ruchu bohaterów odpowiada znany polski rysownik i animator, absolwent amerykańskiej szkoły studia “Hanna-Barbera” – Artur Mąka. Muzykę skomponuje Sławomir Ruczkowski – autor wielu pełnometrażowych i serialowych kompozycji filmowych.
Główne role w filmie:
Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr, Jerzy Kryszak, Tomasz Kot, Dariusz Gnatowski, Marzena Sztuka, Jarosław Boberek, Robert Gonera, Paweł Orleański, Andrzej Olejnik, Krzysztof Grębski, Marzena Szołtysik, Iwona Bażańska, Aldona Struzik i inni. Głównym bohaterom – rodzeństwu Adasia i Anetki głosów użyczyli Benjamin Lewandowski oraz Aleksandra Kowalicka.

Virtual Magic to powstała w 1997 roku firma o wyłącznie polskim kapitale, tworzona przez profesjonalnych grafików, muzyków, programistów, scenarzystów i reżyserów. Jest jednym z wiodących w Polsce studiem animacji 3D, specjalizującym się w produkcji animacji komputerowej oraz efektów specjalnych na potrzeby filmu i telewizji. Studio realizuje także spoty reklamowe na zlecenie zewnętrznych agencji, a także animowane produkcje krótkometrażowe, wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych, m. in. “Gwiezdne wojny 97”, “1 Maj”, “Sen Kowalskiego”, “Zapałka” i “Kajko i Kokosz”.
Virtual Magic jest pierwszym polskim producentem filmu w technologii 5D – “Asylum”, zrealizowanego metodą stereoskopową (technika obrazowania oddająca wrażenie możliwie naturalnego widzenia przestrzennego) i przystosowanego zarazem do odbioru za pomocą dodatkowych zmysłów (wrażenia dotykowe, ruchowe i inne).
Virtual Magic posiada własne zaplecze technologiczne do produkcji animacji 3D i 2D oraz Stereo 3D. Stosowane technologie i sprzęt o wysokim standardzie pozwalają na realizację projektów na najwyższym, światowym poziomie.

Zakres działalności studia:
– animacja 3D,
– animacja 2D,
– animacja Motion Capture,
– spoty reklamowe,
– rendering,
– oprawa graficzna programów telewizyjnych,
– wizualizacje,
– teledyski,
– montaż,
– realizacja zdjęć filmowych oraz efektów specjalnych.

www.virtualmagic.com.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Misiecka, Katarzyna Szafader, Karolina Bałachowicz, Katarzyna Furmankiewicz
GENESIS PR
Tel. (22) 327 1690, (607) 373 273

A to już wiesz?  "Ojciec Mateusz" w kinach!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy