Smocza beczka śmiechu – “Jak wytresować smoka”

9 kwietnia 2010 roku na ekrany wybranych kin Orange IMAX i Cinema City wejdzie animacja “Jak wytresować smoka” – najnowsza produkcja Studia DreamWorks. Tę porywającą

9 kwietnia 2010 roku na ekrany wybranych kin Orange IMAX i Cinema City wejdzie animacja “Jak wytresować smoka” – najnowsza produkcja Studia DreamWorks. Tę porywającą historię osadzoną w mitycznym świecie krzepkich wikingów i dzikich, zionących ogniem smoków będzie można zobaczyć w niezwykłej technologii IMAX 3DÂŽ już w najbliższy weekend w kinach Orange IMAX Warszawa, Kraków i Łódź. Ten smoczy obraz powstały w oparciu o książkę Cressidy Cowell to jednocześnie druga w historii DreamWorks Animation produkcja stworzona w nowatorskim systemie InTru 3D. “Jak wytresować smoka” w Orange IMAX i Cinema City stanowi unikalne doświadczenie trójwymiarowej podróży w mityczny świat średniowiecza. Ta pełna humoru opowieść oglądana na gigantycznym, największym dostępnym, pochłaniającym widza ekranie, to gwarancja niezwykłych kinowych emocji. Na widzów kin Orange IMAX Warszawa, Kraków i Łódź podczas weekendu 10-11 kwietnia czekają szczególne, bajkowe atrakcje. Czas wytoczyć smoczą beczkę śmiechu!

“Jak wytresować smoka” nie jest typową animacją, jakich wiele. Film Deana Debloisa i Chrisa Sandersa wyprodukowany został w wytwórni DreamWorks, gdzie powstały takie przeboje ostatnich lat jak “Shrek”, “Madagaskar” i “Kung Fu Panda”. Obraz prezentowany widzom Orange IMAX i Cinema City to majstersztyk kina nowej generacji. Fantastyczny świat Wikingów, mieszkańców wyspy Berk wykreowany przez reżyserów i profesjonalną ekipę Studia DreamWorks zabiera widza w niesamowitą podróż do zupełnie niebywałej, mitycznej krainy, gdzie ziejące ogniem smoki regularnie sieją spustoszenie, a prawdziwi wojownicy postępują według twardego kodeksu honorowego, stając w obronie swego plemienia.

Obraz zrealizowany na podstawie opowiadania brytyjskiej autorki to ponadto świetna, niecodzienna filmowa historia. Po raz pierwszy bowiem, głównym bohaterem animacji DreamWorks jest nastolatek, a nie tak jak dotychczas, dorosły lub zwierzęta. Czkawka (Hiccup), bo o nim mowa, jest dorastającym chłopakiem z plemienia Wikingów. Trudno jednak o mniej typowego przedstawiciela ludu Berków. Czkawka to zabawny pacyfista, który zamiast walczyć z żarłocznymi smokami woli się z nimi przyjaźnić, czym zdobywa sympatię widzów i szokuje wojowników ze swej wyspy, w szczególności zaś wodza plemienia i swego ojca – Stoicka Ważkiego. Niezwykłe przygody Czkawki zmieniają jego życie, a współplemieńców zmuszają do spojrzenia na świat z zupełnie nowej perspektywy…

Dla reżyserów filmu, realizacja tego projektu okazała się nie lada wyzwaniem i jednocześnie szansą na spełnienie marzeń o pracy przy produkcji na najwyższym technologicznym poziomie. “Z mojego punktu widzenia historia Czkawki ma ogromny potencjał i emocjonalną głębię. Dla mnie jednak najbardziej pociągające okazały się sekwencje latania. Od bardzo długiego czasu chciałem zrealizować film, w którym ludzie, zwierzęta czy też obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami bohaterowie unosiliby się w powietrzu. Kiedy więc przeczytałem wstępną wersję tego projektu pomyślałem sobie – Tak! To jest coś, o czym marzyłem od dłuższego czasu.” tłumaczył Chris Sanders.

“Jak wytresować smoka” w Orange IMAX i Cinema City to połączenie prawdziwie komediowej, bajkowej fabuły i techniki. To kawałek znakomitej animacji, która bawi ekscentrycznym humorem i błyskotliwymi dialogami. Jednocześnie, film zachwyca swoim doskonałym technologicznym zapleczem. Trójwymiarowe sceny batalistyczne i baśniowa scenografia przenoszą widzów Orange IMAX w zupełnie odległe, fantastyczne krainy. W polskiej wersji językowej bohaterom filmu głosu użyczyli między innymi Mateusz Damięcki, Julia Kamińska i Miłogost Reczek.

Film “Jak wytresować smoka” od 9 kwietnia będzie można obejrzeć w kinach Cinema City i Orange IMAX Warszawa, Kraków oraz Łódź. A już w weekend, 10-11 kwietnia, konkursy i atrakcje prosto z krainy Wikingów czekać będą na widzów wspomnianych kin Orange IMAX. Ta smocza animacja to niezwykła przygoda i prawdziwa beczka śmiechu! Przedsprzedaż biletów już trwa!

Informacje o kinach Orange IMAXÂŽ
W Polsce funkcjonują w pięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi.
Na całym świecie kino Orange IMAXÂŽ przyciąga miliony widzów – od premiery w 1970 roku odwiedziło je ponad 700 milionów ludzi. W kinie wyświetlane są filmy dwuwymiarowe i trójwymiarowe. IMAXÂŽ jest synonimem innowacyjnej technologii kinowej, dzięki której emitowany obraz zamienia się w niezwykle realistyczny spektakl. Technologia IMAXÂŽ należy do najdoskonalszych systemów filmowych na świecie.
W repertuarze Orange IMAXÂŽ znajdują się przede wszystkim krótkometrażowe filmy przyrodnicze i popularnonaukowe. Filmy te stanowią doskonałe narzędzie w edukacji dzieci
i młodzieży. Program edukacyjny prowadzony przez Orange IMAXÂŽ został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska. Kina Orange IMAXÂŽ są częścią kin Cinema City.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy