7 edycja konkursu Samsung Art Master

Wystawa prac Justyny Górowskiej, laureatki 7. edycji konkursu Samsung Art Master, w krakowskiej Galerii Szara Kamienica

W piątek, 17 czerwca br., o godz. 19:00 w Galerii Szara Kamienica w Krakowie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Play Name No Name“ Justyny Górowskiej, laureatki 7. edycji konkursu Samsung Art Master. Prezentowane prace to obrazy wideo pochodzące z dwóch stworzonych w latach 2009 – 2011 cykli: „FW-JG“ oraz „Mandragora“. Samsung Electronics Polska jest partnerem technologicznym wystawy.

Wystawa prac wideo Justyny Górowskiej, studentki krakowskiej ASP, rozpocznie się w piątek, 17 czerwca br., o godz. 19:00 w Galerii Szara Kamienica w Krakowie. Prezentowane dzieła to obrazy wideo stworzone przy pomocy najnowszych technik artysycznych m.in. cykl „FW-JG“, za który młoda artystka w 2010 roku zdobyła główną nagrodę 7. edycji konkursu Samsung Art Master. Nagrodzone dzieło prezentowane było na zbiorowej wystawie finałowej konkursu w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Cykl „FW-JG“ powstał z inspiracji postacią amerykańskiej fotografki Francesci Woodman. Praca Justyny Górowskiej to zapis doświadczeń z próby utożsamienia się z nieżyjącą już artystką i wcielenia się w jej postać. Drugi prezentowany na wystawie cykl wideo, „Mandragora“, to rejestr wielomiesięcznych studiów antropologicznych i performances artystki nad mandragorą – rośliną o leczniczym, magicznym i mitologicznym znaczeniu. Wystawa, której kuratorem jest Roman Lewandowski, potrwa do 10 lipca br.

Firma Samsung Electronics, pomysłodawca i organizator konkursu Samsung Art Master, wspiera wystawę Justyny Górowskiej, zapewniając sprzęt audiowizualny niezbędny do prezentacji prac wideo. Chcemy promować młodą twórczość nie tylko w trakcie konkursu Samsung Art Master, ale też poza nim. Wiemy, że droga do profesjonalnej kariery, nie tylko na polu artystycznym, jest długa i trudna, dlatego zapewniamy wsparcie laureatom Samsung Art Master również po zakończeniu konkursu – mówi Blanka Fijołek, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Justyna Górowska jest obecnie jedną z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia. Jej prace można podziwiać również na wystawach międzynarodowych m.in. „Christmas Palm“ w berlińskim Freies Museum (2009), „Aesthetics and Bias“ w jerozolimskiej Barbur Gallery (2010), „700IS2010“ podczas International Video Art Festival na Islandii (2010) oraz w trakcie IX Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Akcji „Interakcje“ (2009).

Authors

Related posts

Top