Ruszyła rekrutacja do innowacyjnego projektu edukacji i aktywizacji obywatelskiej młodzieży – Gramy w Radę, damy radę!
Â
Zapraszamy Państwa do włączenia się w nasz projekt. Możecie stać się pionierem innowacyjnej metody wspierania działalności obywatelskiej młodzieży.
Â
Nasz projekt to gra symulująca działalność Młodzieżowej Rady, wspomagana specjalną platformą internetową. Udział w grze umożliwi uczestnikom poznanie idei, zasad oraz doświadczenie korzyści płynących z funkcjonowania samorządności młodzieżowej.
Â
Gra przeznaczona jest dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województw podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Ponadto zapraszamy nauczycieli, pedagogów i wszystkie osoby aktywnie pracujące z młodzieżą, które jako profesjonalni Tutorzy będą wspierać swoje drużyny w działaniu na rzecz swojego otoczenia.
Â
W ciągu roku szkolnego kilkunastoosobowe grupy młodych działaczy, pod okiem Tutorów, zmierzą się z serią wyzwań, dzięki którym poznają zasady działania Młodzieżowej Rady Gminy, Miasta bądź Powiatu. Poruszą otoczenie. Będą tworzyć wspólne inicjatywy, promować swoje pomysły, angażować lokalną społeczność.
Â
Zapraszamy do zapoznania się z załącznikami.
Â
Więcej informacji o projekcie na naszej stronie!
Â
Nasi koordynatorzy odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania oraz przyjmą zgłoszenia uczestników i Tutorów:
Â
Województwo warmińsko-mazurskie:
Anna Wtulich-Smulska:Â [email protected], tel.:+48 504 291 425
Janusz Lemański:Â [email protected], tel.+48 692 421 953
Â
Województwo podlaskie:
Katarzyna Potoniec, Michał Gaweł:Â [email protected], tel.:Â +48 604 893 722
Â
Województwo świętokrzyskie:
Barbara Zamożniewicz, Justyna Górska-Sekuła:Â [email protected], tel.:Â +48 603 622 630
Zapisy trwają do 15 czerwca 2013 roku!
 Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.