Wiadomości branżowe

Wkrótce 1500 odcinek “Pierwszej miłości”.

1 maja widzowie Polsatu zobaczą 1500 odcinek "Pierwszej miłości" (ATM Grupa SA). Serial gości na antenie stacji od blisko ośmiu lat.Obecnie jest najlepiej oglądanym serialem w paśmie access prime time i drugim polskim serialem (obok "M

1 maja widzowie Polsatu zobaczą 1500 odcinek “Pierwszej miłości” (ATM Grupa SA). Serial gości na antenie stacji od blisko ośmiu lat.

Obecnie jest najlepiej oglądanym serialem w paśmie access prime time i drugim polskim serialem (obok “M jak miłość”), który regularnie osiąga wyniki powyżej 30 proc. SHR w grupie 16-49*.

W jubileuszowym odcinku widzowie będą mogli śledzić perypetie Ewy (Aleksandra Prykowska) i Błażeja (Paweł Krucz) oraz  Malwiny (Agnieszka Wielgosz) i Wojtka (Piotr Głowacki). Kluczowym wydarzeniem będzie operacja usunięcia nowotworu u Grażyny (Grażyna Wolszczak). Począwszy od 1500 odcinka serial będzie miał nową czołówkę. Ponadto “Pierwsza miłość” będzie głównym tematem magazynu “Się kreci” w sobotę, 28 kwietnia (godz. 10.45) w Polsacie. Do studia magazynu w kinie Kultura w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 21/23) przybędą aktorzy “Pierwszej miłości”, m.in.: Aneta Zając, Maria Pakulnis, Grażyna Wolszczak, Maciej Tomaszewski, Paweł Okoński, Łukasz Płoszajski, Michał Koterski, Agnieszka Wielgosz, Urszula Dębska, Mateusz Banasiuk, Błażej Michalski, Anna Szymańczyk, Aleksandra Prykowska, Martyna Kubicz. Zaproszono również fanów serialu.

W ciągu kilku lat emisji widzowie byli świadkami wielu ciekawych historii, które przydarzyły się bohaterom “Pierwszej miłości”. Niezmiennie od początku uwagę jego fanów przyciągają miłosne perypetie pary głównych bohaterów – Marysi (Aneta Zając) i Pawła (Mikołaj Krawczyk). Warto przypomnieć, że aż trzy razy stawali przed ołtarzem i dopiero za tym trzecim się udało. Tyle, że później Paweł zdradził żonę z dawną przyjaciółką, a Marysia nie pozostała mu dłużna. Podczas praktyk studenckich zakochała się w Stasiaku (Bogdan Brzyski), wykładowcy i lekarzu. Wkrótce kochanek Marysi został zamordowany, a Paweł był głównym podejrzanym o tę zbrodnię. W efekcie Marysia i Paweł bardzo się poróżnili i rozwiedli. Tyle, że nawet po rozstaniu doszło do zbliżenia między nimi, w wyniku, którego Marysia zaszła w ciążę i urodziła córkę. W międzyczasie życiu Pawła pojawiła się Anna (Agnieszka Włodarczyk), a Marysia poznała Huberta (Michał Czernecki). Obecnie Marysia i Paweł nie są razem, ale Paweł opiekuje się byłą i swoją córeczką po śmierci Huberta. Losy głównych bohaterów “Pierwszej miłości”, można było śledzić od czasu studiów. Obecnie Marysia i Paweł oraz ich przyjaciele to pokolenie trzydziestolatków. W międzyczasie w serialu pojawiło się młodsze pokolenie bohaterów –  między nimi iskrzy równie mocno.

A to już wiesz?  Zrozumieć RAW - rewolucyjny e-kurs

Oprócz obyczajowych i miłosnych historii, serial to także sporo wątków sensacyjnych. Jednym z ostatnich jest śmierć Huberta, który zginął zastrzelony przez gangsterów. Wcześniej Paweł podejrzany o morderstwo Stasiaka, trafił do więzienia, gdzie był nękany przez współwięźnia – Manuela (Wojciech Medyński). Długo wyrównywali rachunki, nawet już po wyjściu z więzienia. W końcu Manuel zginął zastrzelony przez policję. Wcześniej postrzelił Annę, którą osłaniała Pawła przed Manuelem. Na szczęście Anna wyszła z tego cało. Z kolei Artura (Łukasz Płoszajski) od śmierci z wyroku mafii uratowała ć piersiówka. Kiedy mafijni najemnicy strzelali do niego, miał ją w kieszeni koszuli, w którą trafiła kula. Nie tak dawno widzowie byli także świadkami napadu nożownika na Olę (Dominika Kojro) oraz śledztwa w tej sprawie. A wkrótce Paweł wpadnie w kolejne tarapaty – będzie uczestniczył w nielegalnych walkach bokserskich.

Zdjęcia do serialu realizowano w wielu ciekawych miejscach w kraju i zagranicą. W podróż poślubną Marysia i Paweł wyjechali do Chorwacji, do miejscowości Stari Grad na wyspie Hvar. Po rozstaniu z Pawłem Marysia wyjechała do Berlina, gdzie pracowała w jednej z galerii sztuki. Bohaterowie wyjeżdżali także w Góry Sowie i na wspinaczkę po skałkach w kamieniołomach w Strzelinie. Sceny kręcono także pod wodą (w basenach przy ul. Teatralnej i w Hotelu Maria Magdalena we Wrocławiu oraz  w Chorwacji w Adriatyku), na statku na Odrze, we wrocławskim zoo, w parku linowym w Złotym Stoku, na dachu centrum handlowego Renoma we Wrocławiu i wielu innych lokalizacjach. Obecnie zdjęcia studyjne realizowane są w nowej scenografii we wrocławskim  studio ATM Grupy.

Z innych ciekawych wydarzeń w “Pierwszej miłości” warto wspomnieć o pokazie mody w domu mody Sabiny (Urszula Dębska), konkursie tańca, w którym uczestniczyli Adam (Marcin Krajewski) i Milena (Natalia Lesz), koncerty – Sashy Strunin, Vintage oraz Marysi i Pawła. 

W “Pierwszej miłości” zagrało dotąd ponad 2000 aktorów i celebrytów. Oprócz wspomnianych Krzysztof Ibis , Przemysław Saleta,  Bartosz  Żukowski, Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Tamara Arciuch, Katarzyna Glinka, Rafał Mroczek, Maja Frykowska, czyli Frytka, Leon Niemczyk, Mirosław Baka, Małgorzata Socha, Marieta Żukowska i wielu innych.

A to już wiesz?  "Pierwsza miłość" - czy piękna pani ratownik ulegnie Mikserowi?

Przy produkcji każdego odcinka pracuje 100 osób. Obecnie główną scenarzystką serialu jest Grażyna Wilczyńska, a reżyserem Krzysztof Łebski.

 

*Wszystkie dane za Nielsen Audience Measurement.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy