Aktulności BIZNES Media i PR

Czy chatboty wyprą aplikacje?

Na urządzeniu mobilnym przeciętnego użytkownika zainstalowanych jest wiele nieużywanych aplikacji. Z badań przeprowadzonych przez Quantcast wynika, że aż 50% osób pobierających daną aplikację korzysta z niej tylko raz. Dlaczego zaczynają wypierać aplikacje

Data publikacji: 2018-04-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Czy chatboty wyprą aplikacje?
Kategoria: BIZNES, Media i PR

Na urządzeniu mobilnym przeciętnego użytkownika zainstalowanych jest wiele nieużywanych aplikacji. Z badań przeprowadzonych przez Quantcast wynika, że aż 50% osób pobierających daną aplikację korzysta z niej tylko raz. Dlaczego zaczynają wypierać aplikacje mobilne?

Czy chatboty wyprą aplikacje? BIZNES, Media i PR - Na urządzeniu mobilnym przeciętnego użytkownika zainstalowanych jest wiele nieużywanych aplikacji. Z badań przeprowadzonych przez Quantcast wynika, że aż 50% osób pobierających daną aplikację korzysta z niej tylko raz. Dlaczego zaczynają wypierać aplikacje mobilne?

Natłok informacji

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które dotyczą niemal każdej dziedziny życia. Użytkownicy zmęczeni ich ilością, koniecznością aktualizowania i problemami z pojemnością pamięci na urządzaniach mobilnych, coraz częściej się ich pozbywają. Ponadto, chęć korzystania z aplikacji wiąże się z koniecznością jej ściągnięcia i zainstalowania, niekiedy zarejestrowania i zalogowania w systemie oraz nauką nowego interfejsu. Proces ten sprawia, że użytkownicy, chcąc zaoszczędzić czas, rezygnują z pobierania aplikacji mobilnych.  Chcąc uzyskać informacje, dokonać zakupu lub rezerwacji korzystają z botów zainstalowanych na stronach danych firm i marek, które w błyskawiczny sposób, bez konieczności logowania i przemieszczania się na stronie, odpowiadają na ich potrzeby.

Oszczędność czasu

Wzrostowi popularności chatbotów sprzyja fakt, że działają one znacznie szybciej niż aplikacje mobilne. W dzisiejszych czasach zarówno konsumenci, jak i właściciele firm cenią sobie szybki przepływ informacji, który nie zawsze jest możliwy przy korzystaniu z aplikacji. Boty na stronach ładują się niemal w tym samym momencie, w którym następuje reakcja użytkownika. Natomiast na uruchomienie aplikacji bądź strony internetowej, często trzeba czekać kilkanaście sekund, a nawet kilka minut. Proces wyszukiwania usługi lub produktu przebiega zdecydowanie szybciej przy wykorzystaniu chatbota, a przy tym jest wygodniejszy i dzięki przejrzystemu interfejsowi, prostszy w użytkowaniu. Czynniki te sprawiają, że zyskuje coraz większą popularność oraz uznanie wśród marketerów i konsumentów.

Messenger a chatbot

Messenger odnotowuje dziennie 1,5 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie, co czyni go jedną z najpopularniejszych aplikacji. Ponadto, stale się rozwija – ulepsza interfejs, dodaje wiele nowych opcji, w tym tych umożliwiających zakup przedmiotów bezpośrednio za pomocą jednego przycisku, bez konieczności przekierowywania użytkownika na inne strony.

A to już wiesz?  ,,Gra rozpoczęta? na antenie Travel Channel

Łączenie chatbota z Messengerem daje komunikatorowi i markom z niego korzystającym znaczącą przewagę nad stroną internetową, na której użytkownik może przerwać zakupy i nigdy do nich nie wrócić. Chatbot jest więc pomostem dla bezpośredniego kontaktu marketera z konsumentem, którego weryfikuje za pomocą Facebooka. Pozwala to na wysyłanie konsumentom spersonalizowanych komunikatów i powiadomień o niedokończonych zakupach. 

W obecnych czasach, coraz więcej firm zauważa potencjał chatbotów w sprawnej komunikacji z klientem. Szybkość reakcji, spersonalizowanie do potrzeb, zwiększenie sprzedaży czy integracja bota z Messengerem sprawiają, że marki decydują się na ich wykorzystanie, a konsumenci zaczynają korzystać z nich częściej niż z aplikacji mobilnych. Chatboty niewątpliwie stają się najpotężniejszym kanałem komunikacji B2B i B2C. Dzięki nim, wszystko co zawarte jest w licznych aplikacjach mobilnych, zostaje ?zebrane? do jednego miejsca, w którym za pomocą chatbota konsument uzyskuje dostęp do wszystkich potrzebnych informacji.

 

Autor: Andrzej Goleta, Digital Marketing Wizard sieci reklamowej Adexon

Andrzej Goleta ? Digital Marketing Specialist w agencji interaktywnej Adexon. Zajmuje się wdrążeniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie Digital&Performance Marketingu oraz wykorzystaniem AI w komunikacji internetowej.

www.adexon.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Czy chatboty wyprą aplikacje? BIZNES, Media i PR - Na urządzeniu mobilnym przeciętnego użytkownika zainstalowanych jest wiele nieużywanych aplikacji. Z badań przeprowadzonych przez Quantcast wynika, że aż 50% osób pobierających daną aplikację korzysta z niej tylko raz. Dlaczego zaczynają wypierać aplikacje mobilne?
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy