Nowości Wiadomości branżowe

Tancerze – pokaz przedpremierowy

W minioną sobotę w nowym studio ATM Grupa S.A. odbył się pokaz przedpremierowy pierwszego odcinka serialu Tancerze pt. “Pierwsze kroki” w reżyserii Bruce’a Parramore’a i Barbary Borkały. Wśród zaproszonych gości oprócz aktorów i twórców był Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
Widzowie będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek serialu już 4 kwietnia w sobotę o godzinie 20:05 na antenie programu drugiego TVP. Po obejrzeniu pierwszego odcinka, goście jednogłośnie orzekli, iż serial jest wyjątkowy i zdobędzie wielu fanów. Taneczno muzyczny charakter serialu z pewnością wyróżnia go na tle obecnej oferty serialowej.

Pokaz swoją obecnością uświetnili reżyserzy Bruce Parramore i Barbara Borkała, Aktorzy – Katarzyna Cichopek, Katarzyna Glinka, Mirosław Baka, Natalia Lesz, Sebastian Fabijański, Karolina Szymanśka, Kamil Czarnecki, Dorota Czaja, Leszek Stanek; Dyrektor TVP2 – Wojciech Pawlak; Producenci – Dorota Kośmicka, Tomasz Kurzewski i Dorota Kurzewska .

Przybyli goście mogli obejrzeć gigantyczną scenografie piętrową, wybudowaną w niespełna dwa miesiące, o powierzchni ponad 2000 m kw. obejmującą między innymi sale taneczną, teatralną, pokój nauczycielski. Zaprezentowane zostały układy choreograficzne w wykonaniu aktorów – tancerzy, które to widzowie będą mogli obejrzeć w kolejnych odsłonach na antenie telewizji. Dziennikarze dużo czasu poświecili rozmowom z młodymi aktorami, którzy są odkryciami twórców serialu. O ich wyborze niejednokrotnie zadecydował talent aktorski oraz taneczno muzyczny. Pokaz pierwszego odcinka serialu został nagrodzony dużymi brawami. Mamy nadzieję, że podobnie jak gościom na prapremierze serial spodoba się widzom.

OGÓLNE INFORMACJE O SERIALU

TANCERZE
Emisja: sobota: godz. 20:05, TVP 2
Nowość: od 4 kwietnia (20 odcinków)
Producent Wykonawczy: ATM GRUPA

Pierwszy serial taneczno muzyczny w Polsce. “Tancerze” – to energetyczna, wzruszająca i piękna opowieść o uczniach prestiżowej akademii sztuk scenicznych, których łączy jedno – pasja do tańca, śpiewu i muzyki. To ambitni, utalentowani, młodzi ludzie, pragnący odmienić swój los, urzeczywistnić marzenia, zdobyć to, co nieśmiertelne – SŁAWĘ.
“Tancerze” to serial pełen napięcia pomiędzy miłością, ambicją, determinacją, a wyrzeczeniami. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i profesorów akademii. Wszyscy oni zmagają się z przeciwnościami losu. Każdy z nich musi sobie odpowiedzieć na pytanie: Ile jeszcze jestem w stanie poświęcić dla kariery?
Fabuła ma przebieg dwutorowy. Bohaterami są uczniowie pierwszego roku, młodzież w wieku 18-22 oraz nauczyciele akademii, 30-latkowie, ale też osoby starsze np. kierownictwo akademii. Taka forma fabuły sprawia, że serial jest atrakcyjny zarówno dla młodego widza jak i dorosłego.
Akcja serialu odbywa się we Wrocławiu, w jego rozpoznawalnych przestrzeniach Specjalnie na potrzeby serialu zbudowana została gigantyczna scenografia o powierzchni ponad 2000 m kw. obejmująca między innymi sale taneczną, teatralną, pokoje nauczycielskie i akademik w którym mieszkają studenci.
Inspiracją formatu hiszpańskiego UPA na podstawie, którego produkowana jest polska wersja, był amerykański serial “Fame” (1982-1987)
Zdobywca 3 nagród Golden Globe, jedna w kategorii Najlepszy Serial
Zdobywca 11 innych nagród telewizyjnych Emmy oraz 35 nominacji.

hastagi na stronie:

#yourls endinahosting com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy