Wiadomości branżowe

Jak wybrać najlepsze zdjęcia, jak je posegregować i pokazać?

Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że kluczem do sukcesu fotografa jest jego umiejętność zaprezentowania się -  udowodnienia, że w codziennym zalewie zdjęć i w czasach, gdy każdy ma aparat fotograficzny, to właśnie jego prace

Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że kluczem do sukcesu fotografa jest jego umiejętność zaprezentowania się –  udowodnienia, że w codziennym zalewie zdjęć i w czasach, gdy każdy ma aparat fotograficzny, to właśnie jego prace są najlepsze, najciekawsze, najbardziej wartościowe.


Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić – przecież każdy fotografujący ma dziesiątki, a nawet setki zdjęć, z których jest zadowolony. Jak wybrać te najlepsze, czym się przy wyborze kierować, jak wreszcie je ułożyć, posegregować i pokazać? Na papierze czy w internecie, dawać każdemu płytę CD czy zrobić eleganckie (ale staromodne) portfolio oprawione w skórę? Każdy, kto robi zdjęcia, bez względu na to, na jakim etapie “zawodowstwa” się znajduje, stawał przed takimi dylematami.

Szkolenie “Stwórz profesjonalne portfolio” ma pomóc poszukać odpowiedzi na te pytania. Z jednej strony pokazać teoretyczne zasady budowania swojej prezentacji, z drugiej – umożliwić pokazanie swoich zdjęć i rozmowę o nich.
Dla większości fotografujących podstawowym kłopotem jest selekcja zdjęć. Szkolenie daje unikalną możliwość pokazania swoich zdjęć i nauki patrzenia na nie jakby “z zewnątrz”, pod kątem celu, jakim jest stworzenie portfolio, pod kątem tego, kto będzie je oglądał, a także pod kątem zawodowych planów, nie tylko samego pokazania, “jakie się ma fajne zdjęcia”.


Konsultacja z osobą zawodowo znającą się na fotografii jest zawsze bardzo cenna, ale nie mniej wartości ma rozmowa z innymi fotografującymi – przecież oni wszyscy mają te same kłopoty, a zarazem te same zainteresowania. Czasem usunięcie jednego zdjęcia z cyklu lub zmiana kolejności prac odmieniają prezentację na lepsze. Osobie z zewnątrz łatwiej to dostrzec – dlatego taka wspólna rozmowa o zdjęciach może dać naprawdę dużo.


W przypadku szkolenia “Stwórz profesjonalne portfolio” takie właśnie konsultacje zostały połączone z wykładem, dotyczącym najnowszych metod prezentacji zdjęć, jej rodzajów i przyjętych “w branży” zasad. Słuchacze mogą poznać (i zobaczyć na przykładach), jak najlepiej jest pokazywać swoje prace ze względu na cel, jaki chcemy osiągnąć – czy to dostać pracę jako fotograf, czy zorganizować wystawę swoich fotografii, czy dostać się na uczelnię artystyczną. Otwarta forma warsztatów umożliwiła zadawanie dowolnych pytać, rozmowy, dyskusje, wymianę doświadczeń i spostrzeżeń, a także koncentrowanie uwagi na poszczególnych, najbardziej uczestników interesujących zagadnieniach.

Budowanie portfolio – to sztuka trudna nawet dla najbardziej zaawansowanych zawodowców. Tym bardziej warto więc skorzystać z okazji nauki, rozmowy, wymiany doświadczeń i z profesjonalistami, i innymi fotografującymi.

A to już wiesz?  Indie w Arkadach Wrocławskich

Zapisz się już dzisiaj!


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy