Nowości Wiadomości branżowe

Makroconcert poleca w grudniu

Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza - twierdził francuski pisarz Paul Claudel. Wtórujemy jego słowom, polecając wyjątkowe wydarzenia muzyczne organizowane przez Makroconcert. Widzowie mogą wybrać się na jeden z występów: Jill

Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza – twierdził francuski pisarz Paul Claudel. Wtórujemy jego słowom, polecając wyjątkowe wydarzenia muzyczne organizowane przez Makroconcert. Widzowie mogą wybrać się na jeden z występów: Jill Scott, orkiestry Glenna Millera, chóru gospel z Harlemu lub królowej opery Montserrat Caballé. Dla wielbicieli gry aktorskiej – muzyczna opowieść o dzwonniku z Notre Dame, spektakle Moscow City Ballet bądź polska rock opera Krzyżacy.

Notre-Dame l’histoire w Sali Kongresowej

Notre-Dame, zachwycająca muzyczna opowieść na deskach Sali Kongresowej już 3 grudnia. Koncertowa realizacji powieści Victora Hugo z pewnością zachwyci polskich widzów. Wzruszająca historia dzwonnika Quasimodo i pięknej Esmeraldy, oryginalne utwory Luca Plamondona i Richarda Cocciante w wykonaniu polskich wokalistów oraz bajeczne kostiumy i scenografia przenosząca widzów prosto do XV-wiecznego Paryża – to trzeba zobaczyć.

Przejmująca historia dzwonnika Quasimodo, który o względy Cyganki walczy z przystojnym Febusem i własnym opiekunem wzruszała już widzów we Francji, Belgii, Anglii oraz dalekim Las Vegas. W ostatnim czasie do grona jej wielbicieli dołączyli również Polacy.

Jill Scott na jedynym koncercie w Warszawie

Jill Scott, jedna z najważniejszych, obok Erykah Badu i Angie Stone, postaci współczesnej muzyki R&B i soul, już 4 grudnia wystąpi na jedynym koncercie w warszawskiej Sali Kongresowej w ramach trasy promującej jej najnowszy album “The Light of The Sun”. Polska publiczność usłyszy największe przeboje gwiazdy, a także utwory z nowej płyty.

Jej muzyka krąży pomiędzy jazzem, soulem, R&B i hip hopem, tworząc niepowtarzalną mieszankę, nazywaną często neo soulem. Artystce sławę przyniosły takie przeboje jak: Hate on Me, It’s Love, Cross My Mind, Slowly Surly czy A Long Walk.

Orkiestra Glenna Millera ponownie w Polsce

Już od kilku lat w okresie świąt Bożego Narodzenia gościmy w Polsce rewelacyjną orkiestrę Glenna Millera, która swoimi przebojami wprowadza słuchaczy w radosny i rodzinny, gwiazdkowy nastrój. Największe hity orkiestry pod batutą wyśmienitego dyrygenta Wila Saldena zabrzmią w dniach 8-11 grudnia w Poznaniu, Zabrzu, Łodzi i Warszawie.

A to już wiesz?  ATM Rozrywka wzmacnia pasma weekendowe

Orkiestra Glenna Millera jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną kapelą swingową na świecie. Mimo, iż początki orkiestry sięgają lat 30-tych ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big-bandowego formatu po dziś dzień. Dzięki tak wyśmienitym utworom jak Moonlight Serenade, In the Mood czy Chattanooga Choo Choo, kapela ugruntowała swoją pozycję na scenie.

Polskie tournée Moscow City Ballet

Stało się już tradycją, że na przełomie jesieni i zimy Moscow City Ballet przyjeżdża do naszego kraju, aby zabrać widzów w muzyczny świat pełen pozytywnych emocji. Tournée rozpocznie się 11 grudnia w Łodzi, a ostatni występ odbędzie się tuż przed świętami, 23 grudnia w Krakowie. Moscow City Ballet zaprezentuje trzy wspaniałe spektakle: Dziadek do Orzechów, Jezioro Łabędzie oraz Romeo i Julię.

Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Moscow City Ballet pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w światowej czołówce. Na jego sukces składa się dążenie do perfekcji, która jest zasługą nieustających prób, godzin ćwiczeń i doskonałej spójności choreograficznej.

Rockowa opera Krzyżacy

W dniach 14-16 grudnia w Warszawie, Gdyni i Łodzi widzowie będą mogli podziwiać wybitnych aktorów i wokalistów w pierwszej od lat polskiej rock operze opartej na motywach powieści Henryka Sienkiewicza. Krzyżacy, widowisko muzyczne wystawione po raz pierwszy z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem ponownie zachwyci publiczność rockowym brzmieniem i nowoczesną choreografią.

Rock opera Krzyżacy to wypełniona namiętnością, cierpieniem, zdradą i bohaterstwem muzyczna opowieść o jednej z najbardziej znanych historii miłosnych polskiej literatury oraz jednej z najbardziej znaczących bitew w historii naszej ojczyzny. Wyprodukowana z wielkim rozmachem i doskonałą obsadą ma szansę stać się najbardziej pożądanym spektaklem muzycznym w naszym kraju.

Anioły z Harlemu znów w Polsce

Najlepsi wokaliści z Harlemu znów odwiedzą Polskę. Najbardziej znany amerykański chór gospel wystąpi na pięciu koncertach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Opolu. Początek trasy koncertowej już 16 grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej. Harlem Gospel Choir po raz kolejny sprawi, że publiczność wyjdzie z koncertu zachwycona i naładowana samymi pozytywnymi emocjami.

A to już wiesz?  Stopklatka TV - jeszcze więcej filmów i seriali w Telewizji Osobistej

Najbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku ruszają w kolejne tournée z nowym repertuarem. Do wspólnych występów zaprosiły ich takie sławy, jak Stevie Wonder, Diana Ross, R. Kelly, czy Lauryn Hill.

Królowa opery Montserrat Caballé

Genialna śpiewaczka, jedna z najbardziej rozchwytywanych sopranistek świata, wielka diwa muzyki klasycznej Montserrat Caballé wystąpi na dwóch koncertach w Polsce – 21 grudnia w Poznaniu i 22 grudnia w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie polska Orkiestra L’Autunno pod batutą Maestro José Collado.

Montserrat Caballé jest szczególnie znana z ról w operach Rossiniego, Belliniego i Donizettiego, z których wiele było wystawianych specjalnie dla niej. Wspaniały głos, niewiarygodna kontrola oddechu, wykwintne pianissimos w połączeniu z umiejętnościami aktorskimi czynią z niej jedną z najbardziej rozchwytywanych sopranistek świata.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy