Wiadomości branżowe

"Orzeł czy reszta?" – nowy program Moniki Richardson

Orzeł czy reszta? Czyje na wierzchu? Kto lepiej rozumie polską rzeczywistość - my, czy cudzoziemcy, którzy choć mieszkają w Polsce już wiele lat i dobrze pamiętają szok kulturowy, który towarzyszył im na początku pobytu?W jesiennej

Orzeł czy reszta? Czyje na wierzchu? Kto lepiej rozumie polską rzeczywistość – my, czy cudzoziemcy, którzy choć mieszkają w Polsce już wiele lat i dobrze pamiętają szok kulturowy, który towarzyszył im na początku pobytu?

W jesiennej ramówce TVP2 pojawi się nowy program Moniki Richardson “Orzeł czy reszta?”. Będzie on emitowany raz w tygodniu – w sobotnie wieczory o godz. 19:00. Producentem wykonawczym jest Studio A – należące w 75% do ATM Grupy.

W swoim najnowszym programie Monika Richardson i jej goście pochodzący z bardzo różnych obszarów kulturowych (np. Amerykanin, Hinduska i Nigeryjczyk lub Niemiec, Japończyk i Tunezyjka) będą rozmawiać o wydarzeniach ze świata kultury, sportu i ciekawych zjawiskach społecznych. To, o czym się mówi, co nas porusza i czego się wstydzimy znajdzie odbicie w oczach cudzoziemców. Komu pozwolimy się pouczać, z kogo będziemy żartować, z kim się zgodzimy, a z kim będziemy spierać się do upadłego?

Goście będą musieli udowodnić, że zadomowili się w Polsce. Będą także musieli odnaleźć się w polskiej rzeczywistości i sprawdzić się w typowo polskich konkurencjach. Pieczenie makowca, złożenie PIT-u w Urzędzie Skarbowym, recytacja “Inwokacji“ to tylko przykłady wyzwań, którym będą musieli sprostać, żeby zasłużyć na miano Orłów. Podczas realizacji tych zadań towarzyszyć im będzie kamera. Materiały filmowe pozwolą ocenić nie tylko spektakularne efekty, ale także “drogę przez mękę“, która do nich doprowadziła.

Gościem specjalnym każdego wydania “Orzeł czy reszta?” będzie gwiazda polskiego show biznesu. Będzie ona miała prawo do riposty, “obrony ojczyzny”, plotek i sentymentów. A może opowie po prostu zabawną anegdotę, która wyjaśni poruszane tematy lepiej niż wykład naukowy.
O odpowiednią dawkę humoru i ironii zatroszczy się znany dziennikarz, satyryk i tekściarz – Rafał Bryndal. Tym razem wystąpi w roli frontmana i wokalisty zespołu muzycznego. Będzie on towarzyszył gościom w ich zmaganiach z polską rzeczywistością, by na koniec podsumować program napisaną przez siebie piosenką. Do zniesienia tylko dla tych, którzy potrafią patrzeć na świat z dystansem!

W 2007 roku ATM Grupa i Studio A zawarły umowę nabycia 75% udziałów Studia A – specjalizującego się w produkcji seriali telewizyjnych. Wartość transakcji wyniosła 6 mln zł. Była to kolejna umowa (po konsolidacji z Profilmem) dotycząca przejęcia podmiotu z sektora niezależnych producentów sfinalizowana przez ATM Grupę.

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Misiecka, Katarzyna Szafader, Karolina Bałachowicz
GENESIS PR
Tel. (22) 327 16 90, (601) 367 771

A to już wiesz?  Nowe systemy muzyczne Bose SoundTouch Wi-Fi zintegrowane z Deezer i Spotify

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy