Aktulności BIZNES Media i PR

Ranking blogów podróżniczych 2017

W oparciu o różne dane, szacuje się, że polski Internet liczy niespełna tysiąc blogów podróżniczych. Jak w natłoku tak dużej liczby blogów znaleźć te najbardziej

Data publikacji: 2018-02-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ranking blogów podróżniczych 2017
Kategoria: BIZNES, Media i PR

W oparciu o różne dane, szacuje się, że polski Internet liczy niespełna tysiąc blogów podróżniczych. Jak w natłoku tak dużej liczby blogów znaleźć te najbardziej wartościowe?

Ranking blogów podróżniczych 2017 BIZNES, Media i PR - W oparciu o różne dane, szacuje się, że polski Internet liczy niespełna tysiąc blogów podróżniczych. Jak w natłoku tak dużej liczby blogów znaleźć te najbardziej wartościowe?

W oparciu o różne dane, szacuje się, że polski Internet liczy niespełna tysiąc blogów podróżniczych. Część z nich prowadzonych jest starannie i na bieżąco. Niektóre natomiast nie zachęcają treścią ani zdjęciami i rzadko są uaktualniane. Jak w natłoku tak dużej liczby blogów znaleźć te najbardziej wartościowe? Na to pytanie odpowiada raport Najpopularniejszych Blogów Podróżniczych przygotowany przez Wojciecha Tylusia z CroLove.pl.

Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2017 jest drugą edycją zestawienia CroLove.pl, które jest podsumowaniem mijającego roku w polskiej blogosferze podróżniczej. Założeniem raportu jest wyłonienie polskich blogów podróżniczych, które dzięki pracy autorów są najbardziej rozpoznawalnymi w wyszukiwarce Google oraz na Facebooku i Instagramie.

Ranking składa się z dwóch części, które mogą być traktowane jako oddzielne zestawienia. Pierwsza część obejmuje widoczność 500 polskich blogów podróżniczych w wynikach naturalnych w wyszukiwarce Google. Natomiast druga część to zestawienie 100 największych polskich blogerów podróżniczych na Facebooku i Instagramie.

Poniżej zestawienie pięciu najlepszych blogów w trzech głównych kategoriach.

TOP 5 najlepszych blogów w wyszukiwarce Gooogle

podrozepoeuropie.pl
gdziewyjechac.pl
tasteaway.pl
pozornie-zalezna.blog.pl
wszedobylscy.com

TOP 5 najlepszych blogów na Facebooku

Tasteaway
Busem Przez Świat – Bus Around The World
Bunkrów Nie Ma
Gdziewyjechac.pl – Wędrowne Motyle
Paragon z podróży

TOP 5 najlepszych blogów na Instagramie

@anna.everywhere (Anna)
@mytravelaffairs (Marysia | Travel & Photography)
@travel_and_keep_fit (Alex)
@docelowo (Paweł Ratajczak)
@samaprzezswiat (Sama Przez Świat/Solo Traveler)

Badanie jest wspólnym przedsięwzięciem CroLove.pl, NapoleonCat oraz Senuto. Dane przedstawiające widoczność poszczególnych blogów w wyszukiwarce Google zostały dostarczone przez Senuto. NapoleonCat natomiast przeanalizował obecność tych stron na Facebooku oraz Instagramie. Z kolei Wojciech Tyluś z CroLove.pl zajął się opracowaniem raportu. 

A to już wiesz?  BrandLift profesjonalizuje hasztagi. Nowa agencja marketingu influencerskiego st

Pełne zestawienie blogów oraz metodologia, jaka została wykorzystana przy tworzeniu rankingu są dostępne pod linkiem – https://crolove.pl/ranking-polskich-blogow-podrozniczych-2017/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ranking blogów podróżniczych 2017 BIZNES, Media i PR - W oparciu o różne dane, szacuje się, że polski Internet liczy niespełna tysiąc blogów podróżniczych. Jak w natłoku tak dużej liczby blogów znaleźć te najbardziej wartościowe?
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy