Aktulności BIZNES Media i PR

Żytnia Ekstra popłynęła w mediach

Żytnia Ekstra popłynęła w mediach
?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów? podsumował oddźwięk zdarzenia w

Data publikacji: 2015-08-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Żytnia Ekstra popłynęła w mediach
Kategoria: BIZNES, Media i PR

?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów? podsumował oddźwięk zdarzenia w mediach.

Żytnia Ekstra popłynęła w mediach BIZNES, Media i PR - ?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów? podsumował oddźwięk zdarzenia w mediach.

Wczorajszy post producenta wódki Extra Żytnia, wykorzystujący bezrefleksyjnie zdjęcie śmiertelnie postrzelonego demonstranta, przejdzie do historii social media. Dziennikarze i internauci głośno komentują całą sprawę, a marka Polmos Bielsko-Biała próbuje ugasić sytuację kryzysową. ?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów? podsumował oddźwięk zdarzenia w mediach.

Jeszcze 17 sierpnia, czyli na dzień przed publikacją głośno komentowanego postu, na temat Żytniej w prasie, internecie, RTV i social media pojawiały się znikome publikacje. W dniu afery było ich 1282, a 19 sierpnia do godz. 16.00 już 1930. Ekwiwalent reklamowy doniesień medialnych wyniósł łącznie 363 tys. złotych.

Najintensywniej zareagowały media społecznościowe (2771 materiałów na Facebooku i Twitterze). Prawie równolegle z nimi internet ? 393 doniesień medialnych. RTV opublikowało 10 materiałów, natomiast w prasie ukazały się zaledwie 2 informacje.

– W dziennikach ten incydent będzie omawiany najprawdopodobniej 20 sierpnia. Post na fan page?u Żytnia Extra został zamieszczony 18 sierpnia w godzinach wieczornych, kiedy wydania gazet na następny dzień były już dopięte na ostatni guziki lub poszły do druku ? tłumaczy Alicja Dahlke, specjalista ds. marketingu i PR z firmy ?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów?. 

Ostre wpisy internautów

Najszybciej, co naturalne zareagowały media społecznościowe. We wpisach i komentarzach nie brakuje mocnych, a nawet drastycznych opinii. Na Facebooku informacje pojawiły się natychmiast. Jeszcze w dniu publikacji postu ukazało się 667 wypowiedzi, a 19 sierpnia do godz. 16.00 pojawiły się 603 materiały. Natomiast użytkownicy Twittera  częściej o sprawie pisali dzisiaj ? do 16.00 922 twitty – dla porównania ? wczoraj 579. 

 

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

A to już wiesz?  Infinity Media z kampanią TV dla Brubeck

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Żytnia Ekstra popłynęła w mediach BIZNES, Media i PR - ?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów? podsumował oddźwięk zdarzenia w mediach.
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy