Motonostalgia po raz pierwszy w Polsce

Na ten historyczny moment przez lata czekały tysiące miłośników starej motoryzacji. 28-29 maja, w Warszawie odbędą się po raz pierwszy w Polsce Targi Pojazdów Zabytkowych – Motonostalgia 2011. Wreszczie w kraju nad Wisłą mamy imprezę aspirującą do takich europejskich legend jak: Retromobile w Paryżu, Veterama Mannheim w Ludwigshafen, Techno Classica w Essen, Retro Classic Stuttgart czy Tulln w Austrii.


W dwóch nowoczesnych halach Centrum Targowo-Konferencyjnego MT Polska w Warszawie na powierzchni 10 tys. m²  będzie można zobaczyć legendy światowej motoryzacji takich marek jak BMW, Mercedes, Porsche, Citroen, Dodge, Jaguar  i wiele innych. Organizator zaplanował szereg wydarzeń towarzyszących m.in konkurs elegancji pojazdów wystawowych, występ grupy tanecznej z epoki, oficjalną premierę książki o polskim Mikrusie, pokazy rzemiosła warsztatowego, symulator dachowania.

„Po licznych konsultacjach z przedstawicielami branży motoryzacyjnej, “oldtimerowej” i klubami udało się wreszcie zrealizować ideę ogólnopolskich targów pojazdów zabytkowych” mówi Mirosław Bugajski, organizator Moto Nostalgii. „Zainteresowanie branży tej części  motoryzacji przerosła nasze oczekiwania. Pierwotnie planowane było 5 000 m² powierzchni wystawienniczej, a skończyło się na 10 000 m², 55 wystawcach i ponad 130 samochodach i motocyklach. Bardzo nas cieszy zaangażowanie małych i dużych firm oraz  aktywność klubów miłośników pojazdów zabytkowych i prywatnych właścicieli pojazdów eksponatów.

Wśród wystawców na Targach MOTO NOSTALGIA 2011 znajdziemy
•    Koncerny samochodowe: BMW, Mercedes, Porsche, Citroen
•    Producentów i dystrybutorów części zamiennych i narzędzi: m.in. Bosch, Gedore, Janmor, Pilkington 
•    Firmy olejowe m.in. Millers Oils, Motul, Orlen,
•    Firmy z segmentu warsztatowo – usługowego
•    Kluby miłośników marek: Citroen Veteran Club Polska, Porsche Club Poland,  Klub Zabytkowych Mercedesów, Forza Italia, Stowarzyszenie FSO Autoklub, Automobilklub Królewski, Classic Gniezno VMC, Oldtimer Club Poland, KMW Rotor i wielu mniejszych.
•    Czasopisma motoryzacyjne i portale tematyczne Automobilista, Classicauto,  Autonaprawa, GT, Oltimery.com

Koncerny samochodowe wykorzystują targi do zaprezentowania bogatej tradycji marki i fascynującej historii ewolucji samochodu. Firma Bosch będzie celebrowała 125 lecie jubileuszu założenia firmy, a Mercedes – 125 lecie pierwszego pojazdu Carla Benza.

Na tegorocznych targach organizator przygotował dwa tematy specjalne: po raz pierwszy prezentowane samochody papieskie, którymi poruszał się w Polsce Jan Paweł II podczas  pielgrzymek do Polski oraz wystawę  polskich samochodów wyścigowy typu Formuła z kolekcji Roberta Stecia. Wśród pojazdów papieskich zobaczymy oryginalną rekonstrukcję „Papamobile” na podwoziu Stara 660 z  pierwszej wizyty Jana Pawła II do Ojczyzny. Zniszczone nadwozie zostało po ponad 30-tu latach odbudowane przy współpracy inżynierów z PIMOT. Na stoisku Roberta Stecia zobaczymy legendarne egzemplarze znanych polskich konstrukcji wyścigowych z czasów powojennych. W bliskim sąsiedztwie tego stosika znajdziemy również samochody rajdowe znane z polskich tras jak Strato-Polonez i Sierra RS Cosworth wielokrotnego mistrza Polski Mariana Bublewicza.

Nie lada gratką dla miłośników włoskiej motoryzacji będzie stoisko magazynu Classicauto o tematyce „Unikalne włoskie samochody sportowe” na czele z legendarną Lancią Stratos HF w wersji Stradale. Klub Zabytkowych Mercedesów pokaże najstarszy polski egzemplarz tej marki- Mercedes Posen, jak również jedyny zachowany egzemplarz Mercedesa 200 Roadster z 1938 r. Miłośnicy Porsche znajdą cała gamę powojennych modeli chłodzonych powietrzem. Dla zwolenników militariów mamy niemiecki czołg-minę  z czasów powstania warszawskiego typu Goliat. Nie zabraknie oczywiście rodzimych konstrukcji samochodów i motocykli z czasów PRL.
 
Targi Moto Nostalgia 2011 to prawdziwa gratka zarówno dla tych, którzy już są szczęśliwymi właścicielami oldtimera jak i dla tych, którzy o nim marzą. Zwiedzający będą mieli unikalną szansę obejrzenia legendarnych pojazdów i zapoznania się z pełną ofertą sektora klasycznej motoryzacji w kraju. Zaplanowane w dniach 28-29 maja 2011 Ogólnopolskie Targi Pojazdów Zabytkowych MOTO NOSTALGIA w Warszawie to pionierskie przedsięwzięcie, które otwiera nową erę w historii ruchu kolekcjonerskiego w Polsce.

 
 
Tekst:  materiał prasowy
Fotografie:  materiał prasowy
Więcej informacji:  www.motonostalgia.pl


 

Authors

Related posts

Top