Święta, samą nazwą sugerują nam, że jest to okres, kiedy mamy się cieszyć i świętować. Tymczasem od wielu wielu lat święta to dla nas tysiąc dodatkowych prac.
Zadręczamy się kolacją wigilijną, czy wyjdą nam uszka, czy nie przesolimy barszczu, czy ryba będzie dobrze wysmażona.
Sprzątamy cały dom już na kilka tygodni przed wigilią.
A dodatkowy stres to wybór prezentów. Podczas tych przygotowań zupełnie zapominamy o tym, co naprawdę ważne.

Może w tym roku, zamiast wymyślać nową sałatkę i piec dwunaste ciasto zabierz rodzinę na spacer?
A może włącz muzykę, niekoniecznie z kolędami.
Postaraj się chociaż jeden dzień odpocząć od sprzątania, zakupów i gotowania. Wtedy święta nabiorą tego szczególnego nastroju, nastroju szczęścia i spokoju.
Ale jeżeli jesteś fascynatem świąteczengo gotowania bierz się do roboty – dziś lepimy pierogi, jutro robimy podpłomyki, a pojoutrze mięsa :)
Ew